3 skuteczne sposoby na ochronę przed słońcem

Lato to czas intensywnej ekspozycji na słońce. Jak wiemy, promieniowanie UV jest szkodliwe, jeżeli jesteśmy wystawieni na jego działanie przez dłuższy czas. Należy zatem stosować odpowiednią ochronę, zwłaszcza w przypadku dzieci, osób z jasną karnacją, skórą skłonną do przebarwień, naczyniową. Unikanie nadmiernego słońca pomoże również przedłużyć młody wygląd.

Trudno unikać całkowicie słońca, kiedy trzeba wychodzić w domu. Lekarze nie zalecają jednak przebywać na zewnątrz w okolicach godzin południowych, kiedy to promieniowanie jest najbardziej intensywne i uporczywe. Czy można jednak stosować inną ochronę? Jak naturalnie chronić się przed słońcem?

Kosmetyki naturalne

Przez wiele lat na pierwszym miejscu wśród preparatów były kosmetyki chemiczne, pełne sztucznych dodatków, które przenikały do skóry, a nawet do krwiobiegu. Nie wszyscy wiedzą, że istnieją alternatywne sposoby na walkę ze szkodliwym promieniowaniem i poparzeniami. Nie jest to ani kosztowne, ani skomplikowane, a przy tym całkowicie zdrowe dla naszego ciała. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, jak naturalnie chronić się przed słońcem.

Zielona herbata

okazuje się, że nasza kuchenna szafka skrywa już pierwszy surowiec chroniący skórę – zieloną herbatę. Jeżeli nie planujesz zbyt długo przebywać w pełnym słońcu, a jedynie wybierasz się na szybkie zakupy, przed wyjściem natrzyj odkryte fragmenty skóry wacikiem zanurzonym w esencjonalnym naparze z liści zielonej herbaty. Dodatkowy plus tej metody to zmniejszenie podrażnień skóry, a nawet eliminacja obrzęków. Herbata to prawdziwe bogactwo przeciwutleniaczy, dlatego pomoże przy okazji walczyć ze zmarszczkami i starzeniem skóry.

Naturalne olejki

Coraz popularniejsze jest stosowanie czystych olejków, a nawet oliwy z oliwek. Na rynku dostępne są olejki tłoczone z różnych surowców jak kokos, czy migdały. Produkty te są bogate w związki chemiczne chroniące przed promieniowaniem słonecznym. Niektóre preparaty są dodatkowo wzbogacane o filtry (o niskim faktorze), dlatego szczególnie nadają się na letnie dni. Dodatkowo olejki można wykorzystać jako środek nawilżający i ujędrniający np. podczas kąpieli w wannie lub pod prysznicem.

Odpowiednia dieta

Nie bez znaczenia jest również to, co spożywamy w czasie upałów. Skóra broni się wytwarzając melaninę, do której powstania niezbędny jest karoten. Znajdziemy go w takich produktach jak marchew, pomidory, buraki i czerwona papryka. Dietę należy rozpocząć minimum dwa tygodnie przed pojawieniem się pierwszych promieni słonecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *