5 porad, które ułatwią zakup pralki ładowanej od frontu

pralka
Pralki ładowane od frontu są jednymi z najchętniej kupowanych, przez swoją funkcjonalność i bezproblemową możliwość zabudowy. Jednak warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów przy ich zakupie.

Kupujemy pralkę ładowaną od frontu. 5 porad, które ułatwią zakup.

Porada 1 – Nie kieruj się tylko producentem

Bardzo często zdarza się, że nie płacimy za to, jak dobry jest sprzęt, a za to, jak bardzo znany jest producent. Jeżeli więc chcesz uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy, dowiedz się o opinii klientów, aby wybrać dobry sprzęt. Znajdź raporty o najczęściej psujących się modelach i na tej podstawie wybierz model pralki, niekoniecznie interesującego cię producenta.

Porada 2 – Parametry to podstawa każdego zakupu

Przed zakupem pralki, czy to ładowanej od frontu, czy też od góry musimy dokładnie zmierzyć miejsce, w którym taka pralka ma stanąć. Pamiętajcie, że kiedy kupujecie pralkę do zabudowy, dojdzie jeszcze kilka centymetrów!

Porada 3 – Zwróć uwagę na etykiety

Nie tylko etykiety na lekach, czy też kosmetykach mają znaczenie, te na sprzęcie AGD są tak samo ważne, jak te wyżej wspomniane. Dlatego też przed zakupem takiego sprzętu zwrócicie uwagę, czy na etykietach znajduje się m.in. informacja o:

  • recyklingu takiego sprzętu,
  • jak sprzęt ma się do ekologii
  • oszczędzaniu wody i energii przez pralkę
  • jakie funkcje posiada

Porada 4 – Sprawdź odległość bębna pralki od fartucha

Sprawdzenie odległości bębna od fartucha, ma bardzo duże znaczenie. Im większa jest ta odległość, tym większe prawdopodobieństwo, że do fartucha dostaną się niepożądane elementy ubioru jak: bielizna, czy skarpetki.

Porada 5 – Dłuższa gwarancja zamiast dodatkowych funkcji

Większość producentów proponuje swoim klientom „coś zamiast czegoś”, w tym wypadku dłuższa gwarancja zamiast dodatkowych funkcji (z których prawdopodobnie i tak nie skorzystasz). Powinniśmy zastanowić się właśnie nad takim rozwiązaniem, ponieważ pralki ulegają wielu usterką bardzo często nie z naszej winy i taka dodatkowa gwarancja może nam bardzo pomóc. Zdarza się też tak, że taka pralka wymaga naprawy przez fachowca tuż po zakończeniu gwarancji, często przez zamierzoną przez producenta krótko terminowość używania sprzętu.

Naprawa pralki powinna być wykonana przez sprawdzony serwis, a więc jeżeli zależy ci na bezproblemowej naprawie, już teraz sprawdź Technikan.pl, jest to serwis, który zajmuje się naprawą sprzętów na terenie wielu miast tych większych jak Warszawa, czy nawet mniejszych jak Wieluń. Warto zapoznać się z usługami serwisu, ponieważ czasami naprawa może wynieść nas mniej niż zakup nowej pralki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *