Apart – najsłynniejszy polski producent biżuterii

perłyApart to obecnie najsłynniejszy polski producent biżuterii różnego rodzaju. Początki firmy sięgają 1977r., gdy specjalista w zakresie rzemiosła artystycznego, Adam Rączyński otworzył swój warsztat. Z czasem podjął on współpracę ze swoim bratem, Piotrem. Na początku lat 90-tych panowie zaczęli rozwijać swój biznes otwierając szereg salonów, w których pojawiała się luksusowa biżuteria. Większość produktów była tworzona przy wykorzystaniu najszlachetniejszych surowców., głównie złota. Jako zdobienia pojawiały się w nich drogie kamienie, np. diamenty.

Przełom nastąpił jednak w 2001r., gdy marka Apart rozpoczęła współpracę ze szwajcarską firmą zajmującą się produkcją eleganckich zegarków. Na terenie Polski funkcjonowały wtedy 24 salony Apart. Zaledwie 2 lata później, w 2003r. było ich już 55. Obchodząc 20. rocznicę istnienia, firma mogła cieszyć się już tytułem lidera branży jubilerskiej w naszym kraju.

W kolejnych latach Apart rozwijał się coraz dynamiczniej. Inwestowano zarówno w jego zaplecze projektowe, jak i produkcyjne. Firma wytwarzała coraz bardziej charakterystyczną biżuterię, wyrabiając sobie renomę. Wkrótce nawiązała współpracę z byłą Miss Świata, Anetą Kręglicką, a od 2010r. współpracuje z najlepszą polską top modelką, Anją Rubik.

Marka Apart doczekała się liczny nagród i wyróżnień biznesowych. W tym roku, z okazji 30. rocznicy istnienia, firma wypuściła na rynek całą serię pięknej biżuterii zdobionej perłami. Na przestrzeni lat bracia Rączyńscy wyrobili sobie renomę, jakie nie udało się zdobyć żadnej innej polskiej firmie jubilerskiej. Dziś właściciele marki znajdują się w pierwszej setce na liście najbogatszych Polaków.

2 thoughts on “Apart – najsłynniejszy polski producent biżuterii

  1. Najslynniejszy, bo porządnie rozreklamowany:)
    Ale jak np robi sę stylizacje modowe z wykorzystaniem biżuterii, to warto zerknąć na allani np – tam białe złoto, naszyjniki, czy pierścionki są w większym wyborze sklepowym niż tylko Apart, chociaz też:)

  2. Biżuteria Apartu mi się podoba, ale żeby zaraz tam jakiś wielki super szał to nie zawsze.
    Teraz jestem na fali filmików z biżuterią – tzn szukam takich prezentacji w sklepach, bo lepiej oddają wygląd biżuterii i realizm np pierścionka niż takie gołe foto.
    Przykład: http://lipgold.pl/pierscionki,c.html?film=1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *