Apple Inc. i jego kultowe produkty

AppleApple Inc. to największa firma zajmująca się produkcją elektroniki komputerowej. Została założona w 1976r. przez Steve’a Jobsa, Steve’a Wozniaka oraz Ronalda Wayne’a. Jej siedziba mieści się w Cupertino w Kalifornii. Jest jedną z największych korporacji na świecie, a Steve Jobs, uważany za jej głównego właściciela, przez lata był jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Natomiast samo Apple Inc. było kilkukrotnie ogłaszane najpopularniejszą marką na świecie.

 

Logo korporacji to nadgryzione jabłko z listkiem, które pojawia się na każdym urządzeniu, które zostało wytworzone przez tego producenta. Zakłady odpowiedzialne za dostarczanie sprzętu elektronicznego do sklepów funkcjonują na całym świecie. Łącznie zatrudniają niemal 50 000 pracowników. W samym roku 2010r. obroty firmy szacowano aż na 65,23mld dolarów.

 

To właśnie Apple stworzył komputery Macintosh czy też pierwowzory dzisiejszych palmtopów, czyli Newtona. To także ta firma produkowała pierwsze PowerBooki. W 2007r. Apple wypuściło na rynek pierwsze iPhony, czyli poręczne urządzenia idealnie łączące w sobie funkcję telefonów komórkowych oraz komputerów z dostępem do internetu.

 

Jednym z najważniejszych produktów marki Apple są iPody. Te niewielkie urządzenia pozwalają na odtwarzanie utworów w formacie mp3 w każdym miejscu. Wszystkie kolejne, unowocześnione wersje iPodów mają bardziej rozwinięte funkcje. Obsługują wiele formatów plików, mają lepsze oprogramowania. Żeby przegrać na nie dokumenty, należy podłączyć je do komputera, by połączyć sprzęt z jego dyskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *