Bankietówki na przyjęcia

bankietówkiKonfekcja obrusowa stanowi taki element wystroju lokalu gastronomicznego, który powinien być dobrany odpowiednio do profilu konkretnego miejsca. Chodzi tu oczywiście nie tyle o sam fakt, czy jest to restauracja, czy kawiarnia bądź stołówka, ale o to w jakim stylu jest to lokal, do jakiej kultury nawiązuje i skąd czerpie inspiracje. Trzeba pamiętać, że w znacznej mierze same obrusy do restauracji powinny charakteryzować się dużą gramaturą, która poniekąd jest wyznacznikiem wysokiego standardu. Obrusy o dużej gramaturze są po prostu grube i posiadają mięsisty splot. Przez to są bardziej wytrzymałe i prezentują się inaczej niż pozostałe obrusy.

Nawet jeśli nie prowadzimy wytwornej restauracji i nasz lokal jest bardziej swobodny jeśli chodzi o panującą w nim atmosferę, warto zaopatrzyć się w takie obrusy, ponieważ możemy je wykorzystywać na specjalne okazje, na przykład wtedy, gdy klient zechce w naszym lokalu urządzić wesele lub jakiś bankiet. W tym przypadku dobrze jest wiedzieć, czym są bankietówki. Otóż jest to rodzaj specjalnych serwetek, które właśnie podczas takich szczególnych okazji sprawdzają się najlepiej. Zazwyczaj nie posiadają żadnych dodatkowych zdobień lub delikatny haft bądź wytłoczony wzór. Istotne jest to, że powinniśmy dobierać bankietówki odpowiednio do nakładek lub do obrusów, aby całość tworzyła harmonijny efekt.

Tego rodzaju serwetki z powodzeniem można też łączyć z różnymi elementami konfekcji obrusowej, w zależności od tego, co podsunie nam nasza wyobraźnia. Chcąc wzmocnić efekt, stworzyć na stole coś, co przykuje uwagę, można dobierać bieliznę stołową na zasadzie kontrastów. Są to wszystko detale, które na pozór nie mają żadnego wpływu na to, jak wygląda nasz lokal. W rzeczywistości jednak to one w znacznym stopniu rzutują na to, jak będzie odbierana restauracja, kawiarnia czy mała gastronomia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *