Bateria oryginalna czy zamiennik?

laptop-2Po określonej liczbie ładowań wszystkie, nawet najlepsze baterie do laptopów Asus lub innych laptopów znanych marek, zaczynają tracić swoją pojemność. Z czasem pojemność takich baterii obniża się do wartości uniemożliwiającej normalne użytkowanie komputera. Po prostu, naładowanie zużytej baterii do pełna pozwala jedynie na kilka minut użytkowania komputera. Po tym czasie bateria ponownie jest rozładowana i cały proces trzeba zaczynać od nowa, co również zajmuje coraz więcej czasu. Niestety na razie nie wymyślono skutecznego sposobu na rozwiązanie tego problemu. W związku z tym każdy użytkownik laptopa, co pewien czas zmuszony jest do sięgnięcia po nową baterię. Pojawia się jednak pytanie, czy lepiej kupić oryginalną baterię do laptopa Asus, Lenoro, Dell, Acer czy Toshiba, czy może zdecydować się na tańszy zamiennik o większej pojemności?

Kupując oryginalne baterie do laptopów Asus lub do innych popularnych na rynku marek komputerów przenośnych mamy pewność, że nabywamy sprzęt kompatybilny z konkretnym modelem komputera. Decydując się na zakup zamiennika, musimy dokładnie sprawdzić czy będzie on pasował do używanego przez nas modelu komputera. Taka bateria musi pasować do laptopa nie tylko rozmiarowo, ale i oferować określony poziom napięcia. Jeśli napięcie będzie zbyt wysokie lub zbyt niskie, laptop nie będzie działał w sposób prawidłowy. Kupując oryginał mamy również gwarancję określonej przez producenta żywotności produktu. W przypadku zamienników, zwłaszcza jeśli decydujemy się na zakup baterii od bliżej nam nieznanego producenta, nigdy takiej gwarancji nie mamy. Poza tym w sieci znaleźć można wiele przykładów tanich baterii, które ulegały uszkodzeniu w trakcie eksploatacji komputera, doprowadzając do jego całkowitego zniszczenia.

Pewnym minusem, jeśli chodzi o oryginalne baterie do laptopów Asus, Acer, Dell czy Toshiba, jest dość wysoka cena takich produktów. Zamienniki są na ogół tańsze, poza tym bardzo często oferują nieco większą pojemność niż oryginalna bateria. Ma to spore znaczenie dla użytkowników, którzy wykorzystują laptopy do pracy w terenie, w miejscach, w których nie można takiego sprzętu zbyt często ładować. W takich przypadkach większa pojemność baterii okazuje się wyjątkowo cenna. Obecnie z ograniczoną pojemnością oryginalnych baterii możemy sobie jednak bardzo prosto poradzić. Wystarczy zakupić urządzenie magazynujące energię typu Power Bank i ładować laptopa w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności bezpośredniego podłączania urządzenia do prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *