Biała herbata rozgrzewająca

herbataJednym z najbardziej ponadczasowych, rozgrzewających od lat napojów są oczywiście herbaty. Warto jest też wiedzieć, że jest to napój, który dostarcza organizmowi cennych minerałów. Herbata biała bez dwóch zdań należy do grupy herbat o tzw szlachetnym charakterze.

Stanowi też cenne źródło antyutleniaczy, które wspomagają organizm w oczyszczaniu z toksyn.

Dzięki regularnemu piciu herbaty możemy dobrze i przede wszystkim skutecznie przeciwdziałać chorobom. Zimą z reguły mamy mało energii, i to właśnie herbata łagodnie pobudza nasz organizm i dodaje energii.

Dobrze jest kupować herbaty w postaci wysuszonych listków, niż w formie zwykłych, oklepanych i mniej wartościowych torebek. Dla poprawienia smaku herbaty można do niej dodać aromaty, np. cytrynowy lub opuncjowy.

2 thoughts on “Biała herbata rozgrzewająca

  1. Ja właśnie czasami jak łapią mnie bóle migrenowe to sięgam po białą herbatę. Z tym, że raz pomaga, a raz niestety nie.
    Fajne rzeczy o migrenie można znaleźć na tym portalu o migrenie. Polecam jak ktoś też cierpi:)

  2. Czytałam gdzieś, że herbata taka najbardziej tradycyjna, prosto z Chiń (lub z chińskich sklepów, ale w tym dobrym tego słowa znaczeniu!!) ma dla zdrowia szczególną wartość i to nie tylko rozgrzewającą, ale i psychologiczną. Nie bez powodu „herbata” łączy – w rozmowie, smaku, ciszy, poszukiwaniu jakiejs tam chwili wytchnienia i zapomnienia o świecie.

    P.S Nie mylić z herbatą z saszetek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *