Buciki dla dziewczynki

bucikiNa rynku dostępna jest szeroka oferta obuwia dziecięcego. Młode mamy mają ułatwione zadanie – nie muszą już wybierać pomiędzy wygodą, a funkcjonalnością. Jest jednak kilka elementów, które solidne buciki dla dziewczynki powinny posiadać.

Na rynku dostępna jest szeroka oferta obuwia dziecięcego. Młode mamy mają ułatwione zadanie – nie muszą już wybierać pomiędzy wygodą, a funkcjonalnością. Jest jednak kilka elementów, które solidne buciki dla dziewczynki powinny posiadać. Oto i one:

-buciki dla dziewczynki powinny być solidne – zwykle obuwie na małe stópki jest tak samo kosztowne, jak buty dla dorosłego. Warto więc, by wytrzymało przynajmniej jeden sezon, bez konieczności wymiany w trakcie sezonu na kolejny model (chyba, że takie jest życzenie rodziców). Przy zakupie bucików dla dziewczynki należy dokładnie obejrzeć produkt, zwracając przy tym szczególną uwagę na wykończenie pary. Na to, czy jest klejona, a może szyta? Z jakiego materiału została wykonana.

buciki dla dziewczynki powinny być wygodne – pamiętajmy przy wyborze obuwia, że zwykle te pierwsze pary, które noszą nasze brzdące mają ogromne znaczenie dla kształtowania się stopy, a w dalszej perspektywie również na sylwetkę dziecka. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Warto więc zainwestować w solidne buciki dla dziewczynki tak, by ograniczyć w przyszłości możliwość powstawania wad postawy u dziecka.

-buciki dla dziewczynki powinny cieszyć oko – spośród wielu modeli dostępnych na rynku wybrać możemy te, które nam się najzwyczajniej w świecie podobają. Buciki mogą być eleganckie, lub sportowe, z bajkowymi aplikacjami np. z ulubioną postacią (w tym sezonie królują Anna i Elsa z Krainy Lodu), lub zdobione błyszczącymi cekinami, z naszywkami, kokardkami, kwiatuszkami, lub całkiem proste. W zasadzie oferta rynkowa jest tak ogromna, że spośród wszystkich dostępnych bucików, każda dziewczynka znajdzie coś dla siebie.

-buciki dla dziewczynki mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów – i tak w latach ubiegłych królowały buciki wykonane z syntetyków. W tej chwili głównie ze względów na powiększającą się zasobność portfela przeciętnego Polaka, jak i większą świadomość rodziców, coraz częściej kupowane są buciki dla dziewczynki wykonane z materiałów naturalnych. Króluje oczywiście skóra naturalna, która nie dość, że jest bardzo trwała, to również zdrowa dla stopy – buciki tak wykonane nie uwierają i nie obcierają skóry stóp, a przy tym zapobiegają nadmiernemu poceniu się, co jest nie do przecenienia szczególnie w upalne dni.

-buciki dla dziewczynki powinny być funkcjonalne – oprócz tego, że nasze dziecko będzie potrzebowało innego obuwia na każdą porę roku, to warto również zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie do rodzaju wykonywanej przez dziecka aktywności. Należy pamiętać, że nie zawsze buciki odpowiednie dla dziewczynki na balet, sprawdzą się również na boisku sportowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *