Carlsberg – najlepsze duńskie piwo

piwoCarlsberg to jedno z najbardziej znanych piw w naszym kraju. W swojej ojczyźnie, czyli Danii, stanowi on największą firmę piwowarską. Jednocześnie, znajduje się w czołówce wśród największych marek tego typu na całym globie. Zakłady produkujące duńskie piwo zlokalizowane są w przeszło 50 państwach świata, na różnych kontynentach.

Zakład produkujący piwo Carlsberg powstał w 1847r. w Kopenhadze. Jego założycielem był J. C. Jacobsen. Marka wzięła nazwę od imienia syna twórcy, Carla i początkowo brzmiała Carlsberg-Bryggerier Kobenhavn. Z czasem skrócono ją jednak do samego Carlsberg. Wraz z rozwojem zakładu, zmieniano nie tylko nazwę, ale również receptury stosowane przy ważeniu piwa. Z początkowej receptury bawarskiej, udało się przejść do własnego, optymalnego przepisu na idealny alkohol.

Carlsberg słynie z wysokiej jakości piwa, ale również ze wspierania największych imprez sportowych. Wielokrotnie sponsorował różnego rodzaju zawody, w tym głównie imprezy piłkarskie. Był oficjalnym sponsorem EURO 2012, ale także Przystanku Woodstock 2012. Ponadto, to właśnie Carlsberg najdłużej w historii angielskiego futbolu był sponsorem jednej drużyny piłkarskiej. Jego kontrakt z Liverpool FC trwał od 1992 do 2009 roku.

Carlsberg Polska powstał w 2001r. i dość szybko podbił serca naszych piwoszów. Obecnie do koncernu piwowarskiego należy 15,3% udziałów w całym polskim rynku piwa. Polski oddział Carlsberga ma pod sobą browary Kasztelan, Okocim i Bosman. Do najpopularniejszych piw produkowanych przez te zakłady należą Carlsberg, Kasztelan, Okocim, Książ, Piast, Harnaś i Karmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *