Co warto wiedzieć o sukienkach midi?

Czy prawdą jest określenie, że sukienki midi to propozycja wyłącznie dla starszych pań, które nie przywiązują zbytniej uwagi do tego, jak wyglądają? Oczywiście, że nie! To bowiem jeden z tych elementów odzieży, w których każda kobieta wygląda ładnie. Sięgające do mniej więcej połowy łydki, otwierają szerokie możliwości stylizacyjne, bo o ile w krótkich sukienkach nie każda pani wygląda i czuje się powabnie, o tyle sukienki midi mogą być dla niej jak druga skóra…

Kiedy sukienka midi będzie dobrym rozwiązaniem?

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, w tego typu kreacjach każda przedstawicielka płci pięknej będzie wyglądała dobrze, o ile… jej krój będzie odpowiednio dopasowany do kształtu nóg. W sytuacji, gdy spódnica lub sukienka będzie kończyła się w miejscu, gdzie łydka ma największy obwód, wówczas cała sylwetka zyska wrażenia masywności i toporności. Dotyczy to zarówno kobiet o szczupłych, jak i tęższych nogach. Wszystko to sprawia, że sukienka midi powinna kończyć się delikatnie za kolanem lub znacznie niżej, gdzie łydka będzie zwężać się w kierunku kostki.

Jaką przyjmują postać?

Mitem jest przekonanie, że sukienki midi występują wyłącznie w jednej formie. Wielu renomowanych producentów oferuje w sprzedaży zarówno te o kształcie trapezu, bombki, jak i tuby, tak aby każda z pań, bez względu na posiadaną sylwetkę i rozmiar, mogła odnaleźć dla siebie fason idealny. Co więcej – bezpieczny nie tylko na jeden, ale wiele sezonów. Zakup takiej odzieży to bowiem inwestycja na lata, gdyż jej ponadczasowa postać nigdy nie wychodzi z mody!

Jak dobrać fason do sylwetki?

Znajomość rodzajów sukienek midi to jedno, a ich dopasowanie do figury to drugie. Warto zatem wiedzieć, po jakie kroje sięgać, aby prezentować się atrakcyjnie. I tak – model o kształcie tuby to najlepsza propozycja dla pań, które mogą poszczycić się idealną, proporcjonalną sylwetką, która eksponuje zgrabne uda, wąską talię oraz ponętny biust. Przeciwieństwem są modele opadające w kształt litery A, dzięki którym możliwe jest zatuszowanie masywnych bioder. Kształt bombki dedykowany jest szczupłym paniom. Jednak nie tylko optymalny dobór fasonu jest rzeczą ważną. Niemniej istotną jest odpowiedni kolor i wzór. W tym zakresie także trzeba postępować ostrożnie. Drobne, filigranowe kobiety z powodzeniem mogą sięgać po sukienki midi https://www.hypnotizebutik.pl/pol_m_Sukienki_Sukienki-midi-186.html w barwnej kolorystyce i w zdecydowanym princie. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku deseni, takich jak krata czy pasy. Pionowe bowiem optycznie wyszczuplają, poziome zaś poszerzają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *