Czy soczewki korekcyjne muszą być przezroczyste?

Osoby cierpiące na wadę wzroku, które zamiast szkieł korekcyjnych wybierają klasyczne okulary, uważając je za wygodniejsze i jednocześnie bardziej eleganckie, nie są już dziś skazane wyłącznie na zakup soczewek bezbarwnych. Markowe okulary korekcyjne Ray Ban dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, o różnym poziomie przejrzystości. W ofercie tej marki dostępne są nawet korekcyjne lustrzanki, czyli charakterystyczny model soczewek odbijających światło. Decydując się na zakup korekcyjnych okularów Ray Ban lub okularów inne znanej marki, można zatem bez najmniejszego problemu zamówić ich przeciwsłoneczną wersję.

Rodzaje soczewek korekcyjnych

W sprzedaży dostępnych jest kilka typów soczewek wykonanych z różnych materiałów. Największą popularnością cieszą się klasyczne soczewki mineralne (szklane) i soczewki organiczne (plastikowe), ale spotkać można się również z soczewkami z poliwęglanu (niezwykle twardy i wytrzymały materiał). Co ciekawe, niezależnie od rodzaju materiału użytego do produkcji soczewek, te mogą być barwione lub bezbarwne. Zamawiając markowe okulary, na przykład okulary korekcyjne Ray Ban, możemy zatem samodzielnie określić, czy takie okulary mają zostać wyposażone w soczewki przezroczyste, czy też w soczewki barwione. Te pierwsze najlepiej sprawdzą się podczas czytania, w czasie pracy przy komputerze lub podczas oglądania telewizji. Z takich okularów najczęściej korzysta się w zamkniętych pomieszczeniach, gdy nie razi nas światło słoneczne. Barwione, przeciwsłoneczne okulary korekcyjne Ray Ban, będą z kolei doskonałym wyborem dla osób z wadą wzroku, które potrzebują modnych okularów korekcyjnych do użycia na zewnątrz, na świeżym powietrzu. Tego typu okulary łączą w sobie cechy okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych, oferując wysoki komfort widzenia w ostrym słońcu.

Soczewki jednoogniskowe czy progresywne?

Niezależnie od kwestii przezroczystości soczewek korekcyjnych, te mogą służyć korekcji jednego rodzaju wady wzroku lub korekcji wielu wad. W tym pierwszym przypadku mówimy o soczewkach jednoogniskowych. W tym drugim o soczewkach progresywnych, które w dużej mierze wyparły już z rynku mniej wygodne i nieestetyczne soczewki dwuogniskowe. Wiele modeli okularów korekcyjnych z soczewkami progresywnymi znaleźć można na tej stronie internetowej https://eokulary.pl/pol_m_Okulary-korekcyjne_Ray-Ban-225.html.

Dla osób, które mają problem z czytaniem i jednocześnie potrzebują okularów do innych zajęć dnia codziennego, najlepszym wyborem będą właśnie okulary wyposażone w soczewki progresywne. Decydując się na zakup oryginalnych okularów korekcyjnych Ray Ban, bez problemu można wyposażyć je nie tylko w soczewki bezbarwne, ale także w soczewki barwione, które będą jednocześnie soczewkami progresywnymi – do korekcji krótkowzroczności i nadwzroczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *