Dlaczego warto wybrać bieliznę termoaktywną?

bielizna-termoaktywnaChcesz uprawiać sporty? W takim przypadku, zanim zaczniesz, warto zaopatrzyć się we wszystko, czego potrzebujesz, aby trenowanie było dla ciebie komfortowe. Jednym z podstawowych elementów będzie bielizna termoaktywna. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Bielizna termoaktywna nie jest nowością, ale jeszcze nie każdy wie o tym, jakie są jej właściwości. Dzisiaj w asortymencie ma ją wiele marek, między innymi Odlo, sklep internetowy tego producenta dostępny jest online, gdzie można bliżej zapoznać się z jego ofertą. Bielizna ta występuje w wielu różnych wariantach – dla kobiet i dla mężczyzn. To koszulki na ramiączkach, t-shirty, koszulki z długimi rękawami, legginsy, figi i slipy, szorty czy spodnie. Wszystkie łączy jedno – zastosowanie specjalistycznych materiałów o właściwościach termoaktywnych.

Jakie materiały stosuje się do bielizny termoaktywnej?

Zasadniczo są to materiały powstające z włókien sztucznych, głównie poliestrowych – każdy producent ma na nie nieco inne nazwy, ale generalnie kompozycja i struktura tych materiałów są podobne. Są one tak tkane, że pozwalają skórze na „oddychanie” i bardzo dobrze odprowadzają wilgoć jednokierunkowo, czyli od skóry, ale nie dopuszczają jej do skóry, dlatego też posiadają zdolności termoregulacji. Są jednocześnie bardzo lekkie, nie nasiąkają wilgocią, a przy tym są łatwe w utrzymaniu w czystości i szybko schną – znacznie szybciej niż bawełna.

Jeżeli chcesz sprawdzić te dostępne u producenta Odlo sklep internetowy zawiera dokładne opisy. Możesz zapoznać się również z ich dokładnymi prezentacjami, aby dowiedzieć się, jakie są ich dokładne właściwości.

Co daje bielizna termoaktywna?

Przede wszystkim bielizna termoaktywna „oddycha”, czyli szybko odparowuje wilgoć – w ten sposób skóra pozostaje przyjemnie sucha nawet przy intensywnych treningach. Ma to znaczenie zarówno w ciągu lata, jak i zimy, dlatego też powinno się ją nosić niezależnie od warunków atmosferycznych. Również bielizna termoaktywna podczas zimniejszych dni zapewnia dodatkową warstwę izolacji termicznej i chroni przed przenikaniem chłodnego powietrza, ale też zapobiega przed przegrzaniem się organizmu. Można wtedy wybrać specjalną bieliznę przeznaczoną na okres zimowy, na przykład z dodatkiem wełny merino.

Także bielizna ta zapewnia większą swobodę ruchów. Zazwyczaj jest to bielizna bezszwowa powstająca z użyciem technik dziewiarskich 3D lub też szyta tak, aby nie krępować ruchów. Nie uciska nadmiernie ciała, chroni przed otarciami, poprawia tym samym komfort.

Jeżeli chcesz ją kupić, sprawdź ofertę sklepu internetowego Odlo, który prezentuje szeroką gamę modeli!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *