Dom mody Gucci – klasyka mody

SuknieDom mody Gucci to jeden z najsłynniejszych na świecie. Jak wielu innych projektantów światowej sławy, Gucio Gucci pochodził z Włoch. W 1921r. postanowił otworzyć dom mody zlokalizowany we Florencji, a w 1938r. otworzył swój pierwszy butik, który znajdował się w Rzymie. Przez wiele lat Gucci współpracował z najlepszymi projektantami i markami będącymi liderami w branży odzieżowej. Jedną z pierwszych słynnych rzeczy, jaką udostępnił Gucci była słynna torba bamboo. Wytwarzanie wysokiej klasy elementów odzieżowych pozwoliło mu na uzyskanie nieprzeciętnej opinii.

O to, by rozsławić dom mody na całym świecie zadbał syn Gucciego, Aldo. Po tym, jak przejął firmę po zmarłym ojcu, rozpoczął ekspansję światowych rynków, otwierając filie w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku. Następnie zaczął też otwierać butiki w krajach azjatyckich. W efekcie, ubrania Gucci podbiły świat, a kolekcje kierowane do kobiet i mężczyzn stały się wyznacznikami globalnej mody. Z czasem marka Gucci zaczęła  wypuszczać na rynek przeróżne, głównie eleganckie stroje kierowane do szerokiej grupy klientów, a także  rozmaite dodatki  sygnowane słynnym, złotym napisem GUCCI.

Obecnie Gucci nie tylko szyje piękne, luksusowe ubrania, ale również produkuje wspaniałe perfumy uznawane za jedne z najbardziej ekskluzywnych na rynku. Z wyrobów domu mody Gucci  korzystają najsławniejsi tego świata. Niemniej jednak, wiele osób stara się zaoszczędzić pieniądze tylko po to, żeby móc kupić sobie jakiś śliczny ciuszek Gucci bądź gustowny dodatek podkreślający charakter całego stroju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *