Dom pod klucz – jak wybrać?

domJak pokazują dane z ostatnich miesięcy, na polskim rynku nieruchomości sytuacja ma się całkiem dobrze. Polacy są zainteresowani inwestycjami w nieruchomości mieszkalne zarówno, jeśli chodzi o ich dalszy wynajem, jak również o zamieszkanie w nich. Wciąż jednak zdecydowanie bardziej wolimy nabywać domy, które nie są umeblowane. Dzięki temu, możemy w pełni samodzielnie urządzić je tak, by w pełni pasowały do naszego gustu.

Niemniej jednak, firmy deweloperskie działające na rynku proponują również nieruchomości mieszkalne „pod klucz”, czyli gotowe do tego, by od razu się do nich wprowadzić. Oznacza to, że zostały już wyposażone w najważniejsze meble, głównie te kuchenne oraz łazienkowe. Często pojawią się w nich także gotowe instalacje centralne czy kominek. Na co zwrócić uwagę decydując się na taki zakup?

Oczywiście, większość z nas skupi się głównie na tym, czy umeblowanie celuje w nasz gust. Rzeczywiście, jest to istotne, jednak deweloperzy dbają zazwyczaj o to, żeby wyposażenie było możliwie najbardziej uniwersalne, utrzymane w neutralnej kolorystyce. Dzięki temu, istnieją większe szanse na to, że umeblowanie wceluje  w preferencje większej grupy klientów. Jednak poza samym wyglądem, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakiej firmy sprzęty zastosowano podczas meblowania domu. Nawet, jeżeli na co dzień nie zależy nam na markowych urządzeniach, to jednak kupując gotowy dom, warto zadbać o to, by był on możliwie, jak najatrakcyjniejszy. Poza tym, im lepszej firmy sprzęty znajdują się w budynku, tym większa szansa na to, że długo nam one posłużą. Nie jest to normą, jednak zwykle to się sprawdza. Poza tym, wysokiej klasy wyposażenie ma wpływ na ogólną wartość całej nieruchomości.

2 thoughts on “Dom pod klucz – jak wybrać?

  1. Coś w tym jest, że wielu Polaków woli jednak samodzielnie meblowac mieszkanie, lub brać czynny udział w ego wykańczaniu niż przychodzić na takie mieszkanie, które jest już urządzone wg czyjegoś gustu. I trudno się temu dziwić – nawet gdy wykańcza się mieszkanie przez specjalistyczną firmę, to i tak zawsze sugeruje się lub wyraźnie wskazuje co chce się mieć w mieszkaniu, w jakim stylu, kolorze itd. W końcu nasz dom, to nasze marzenie – niejednokrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *