Elegancja i szyk w chłodniejsze dni

Choć z dnia na dzień możemy cieszyć się coraz wyższymi temperaturami i większą ilością słońca, to wieczory nadal są nieco chłodniejsze. A już za kilka miesięcy będziemy musieli przygotować się na kolejny powrót jesieni. Jeśli chcemy zrobić to w dobrym stylu, to warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej pikowanej kurtki damskiej.

Skąd ją znamy?

Choć trudno dziś sobie wyobrazić modę bez pikowanej kurtki damskiej, to model ten powstał dopiero w drugiej połowie XX wieku, kiedy to sir Stephen Guylas, emerytowany amerykański pułkownik, który osiadł w Wielkiej Brytanii, zaprojektował na własne potrzeby kurtkę idealną do jeździectwa, polowań i innych aktywności na świeżym powietrzu. Z jednej strony niezwykle praktyczna, z drugiej zawarta jest w niej cała esencja brytyjskiej elegancji i wyspiarskiego stylu. Chyba nikt się nie spodziewał, że kilkadziesiąt lat później model ten będzie bił rekordy popularności na całym świecie i na stałe zapisze się w kanony mody. Tym bardziej że dziś nie tylko mężczyźni je noszą, bowiem na rynku znajdziemy ogromny wybór pikowanych kurtek damskich.

Dla kogo?

Pikowana kurtka damska to idealne nakrycie dla kobiety w każdym wieku o każdym typie sylwetki sprawdzające się świetnie nie tylko podczas okresów przejściowych (wiosna i jesień), ale także w chłodniejsze letnie wieczory i poranki. Choć niektórzy nadal uosabiają ten model z jeździectwem, czy wyższymi sferami, to dzisiaj nosić możemy je na co dzień i na każdą okazję. Idealnie sprawdzą się zarówno w casualowych stylizacjach do parku czy na miasto, jak i podczas bardziej formalnych okazji. Pikowana kurtka damska jest nie tylko niezwykle praktyczna, uniwersalna i elegancja, ale także świetnie sprawdza się we wszelkich warunkach pogodowych. choć niezwykle lekka, to bez problemu ochroni nas przed wiatrem i przed deszczem.

Klasyczna pikowana kurtka damska charakteryzować się powinna charakteryzować się szerszym fasonem, ale z powodzeniem znajdziemy także takie, które będą bardziej dopasowane. Oczywiście najbardziej uniwersalne są te w kolorach takich jak czerń, brąz, szary czy granat, ale w sklepach znajdziemy ogromny wybór kolorystyczny, od delikatnych pasteli, przez energetyczne pomarańcze czy żółcie, aż po wersje wielokolorowe. Dla każdego coś miłego. Pikowane kurtki damskie odznaczać się będą przede wszystkim pikowanymi rombami, ale należy pamiętać, że jest to pierwotny wzór. Dzisiaj, jeśli tylko chcemy, możemy wybierać z wielu innych wzorów, choć jedno pozostaje bez zmian ̶ niepodrabiany smak i klasa, które towarzyszą temu modelowi od samego początku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *