Fenomen BMW

Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW jest obecny na rynku od roku 1916. W ofercie koncernu znajdują się nie tylko samochody, ale także skutery i motocykle. Marka BMW cieszy się bardzo dużą popularnością w całym świecie. Również po polskich drogach jeździ wiele aut lub motocykli wyprodukowanych przez ten koncern.

Trwałość i jakość

O popularności marki BMW przede wszystkim zadecydowała jakość produkowanych przez koncern aut i motocykli. Za relatywnie niską cenę klienci otrzymują produkt bardzo wysokiej jakości (w wielu wypadkach wręcz luksusowy) i wyjątkowo trwały. Nawet po wielu latach użytkowania auta marki BMW nie trafiały na złomowiska. Odprzedawane kolejnym właścicielom nadal spełniały wysokie standardy bezpieczeństwa. Mimo często wielu tysięcy kilometrów na liczniku wciąż sprawują się nienagannie. W rankingach na najbardziej niezawodne auta, te z koncernu BMW od lat zajmują miejsca w pierwszej trójce. Często jest to miejsce pierwsze. Niezawodność – to decyduje przede wszystkim o popularności aut BMW. Wiele osób podkreśla, że wybrały samochód marki BMW z powodu dużych prędkości, które można rozwinąć.

Innowacyjność i prestiż

W naszym kraju marka kojarzona jest przede wszystkim z prestiżem. Dla wielu osób nowy model samochodu marki BMW jest wyznacznikiem statusu materialnego. Koncern od lat stosuje w nowych modelach aut coraz bardziej nowoczesne, innowacyjne rozwiązania. Wpływają one na podniesienie nie tylko komforty jazdy, ale przede wszystkim wzrasta poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Niemieccy inżynierowie, którzy pracują dla koncernu BMW wielokrotnie ze swoimi innowacyjnymi pomysłami wyprzedzali swoich kolegów pracujących dla innych, równie uznanych marek. Auta wyróżniają się także nowoczesnym, bardzo często sportowym designem. Do jednych z najchętniej kupowanych nie tylko przez polskich klientów należą produkowane przez koncern SUV-y. Kupujemy bardzo chętnie nie tylko nowe i luksusowe samochody z charakterystyczną biało-niebieską kratownicą, ale także używane. Można powiedzieć, że samochody tej marki są „nie do zdarcia”.

Niezmienny wizerunek

Marka BMW mimo że istnieje na rynku niemal sto lat praktycznie nie zmieniła swojego logo. Poddawano je tylko bardzo minimalnym korektom. Po raz pierwszy logo istniejące do dnia dzisiejszego pojawiło się w roku 1923 na motocyklu model R32. Pierwszym samochodem, na którym pojawiła się biało-niebieska kratownica z napisem BMW był model 3/15 PS, który pojawił się w sprzedaży cztery lata później. Biało-niebieska kratownica nawiązuje do barw, które widnieją na fladze Bawarii. Niezmieniane od lat logo przyczyniło się do tego, że marka BMW jest dzisiaj jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.

Nie można powiedzieć, że jako Polacy kochamy naszych zachodnich sąsiadów. Ale zupełnie inaczej rzecz wygląda, jeżeli chodzi o niemieckie samochody. Wśród tych, które kupujemy najczęściej przeważają auta oznaczone logo BMW. Chętnie kupujemy nie tylko nowe i luksusowe modele, ale także i używane. Największą zachętą jest wysoka jakość aut spod znaku BMW.

BMW TEAM, dealer BMW z Długołęki koło Wrocławia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *