Ferrero – jedne z najsłynniejszych słodyczy na świecie

pralinyFerrero to jedna z bardziej znanych firm zajmujących się produkcją wyrobów spożywczych. Chociaż słynie głównie z wytwarzania słodyczy, to jednak produkuje również przekąski i napoje. Marka powstała w 1946r. we Włoszech. Obecnie jej filie znajdują się w wielu państwach na kilku kontynentach. Na początku lat 90-tych Ferrero otworzyło swój pierwszy zakład na terenie Polski. Od 1996r. w naszym kraju działa też drugi zakład, który od kilku lat jest przebudowywany. Jednostka znajdująca się w Belsku Dolnym obok Grójca ma docelowo stać się jednym z największych zakładów Ferrero na Starym Kontynencie.

Ferrero zostało założone przez braci – Pietro i Giovanniego Ferrero. Jednak firma zyskała prawdziwą popularność dopiero po tym, jak przejął ja syn tego drugiego, Michele Ferrero. Pierwszym produktem Ferrero była pasta czekoladowo-orzechowa do kanapek, Pasta Gianduja. Była ona bardzo zbliżona do znanej dziś Nutelli. Kiedy zaczęła zyskiwać popularność, zakłady Ferrero poszerzyły zakres działania, zwiększając paletę wytwarzanych produktów.

Marka Ferrero słynie głównie z czekoladek Ferrero, Raffaello i Mon Cheri, a także z kultowych już Kinder Niespodzianek. Poza tym, to te same zakłady odpowiadają za produkcję Nutelli, Tic Taców i wszelkich odmian czekolad Kinder, w tym Kinder Bueno, Kinder Pinggui czy Kinder Delice. Co ciekawe, w Stanach Zjednoczonych dostępna jest większość produktów marki Ferrero, lecz obowiązuje zakaz sprzedaży słynnych Jajek Niespodzianek, które uważane są za niebezpieczne dla dzieci.

Podziel się:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.