Ferrero – jedne z najsłynniejszych słodyczy na świecie

pralinyFerrero to jedna z bardziej znanych firm zajmujących się produkcją wyrobów spożywczych. Chociaż słynie głównie z wytwarzania słodyczy, to jednak produkuje również przekąski i napoje. Marka powstała w 1946r. we Włoszech. Obecnie jej filie znajdują się w wielu państwach na kilku kontynentach. Na początku lat 90-tych Ferrero otworzyło swój pierwszy zakład na terenie Polski. Od 1996r. w naszym kraju działa też drugi zakład, który od kilku lat jest przebudowywany. Jednostka znajdująca się w Belsku Dolnym obok Grójca ma docelowo stać się jednym z największych zakładów Ferrero na Starym Kontynencie.

Ferrero zostało założone przez braci – Pietro i Giovanniego Ferrero. Jednak firma zyskała prawdziwą popularność dopiero po tym, jak przejął ja syn tego drugiego, Michele Ferrero. Pierwszym produktem Ferrero była pasta czekoladowo-orzechowa do kanapek, Pasta Gianduja. Była ona bardzo zbliżona do znanej dziś Nutelli. Kiedy zaczęła zyskiwać popularność, zakłady Ferrero poszerzyły zakres działania, zwiększając paletę wytwarzanych produktów.

Marka Ferrero słynie głównie z czekoladek Ferrero, Raffaello i Mon Cheri, a także z kultowych już Kinder Niespodzianek. Poza tym, to te same zakłady odpowiadają za produkcję Nutelli, Tic Taców i wszelkich odmian czekolad Kinder, w tym Kinder Bueno, Kinder Pinggui czy Kinder Delice. Co ciekawe, w Stanach Zjednoczonych dostępna jest większość produktów marki Ferrero, lecz obowiązuje zakaz sprzedaży słynnych Jajek Niespodzianek, które uważane są za niebezpieczne dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *