Garnki z żeliwa i ich zalety

Garnek z żeliwaTradycyjne garnki żeliwne znów powracają do łask. Mnogość ich zalet powoduje, że coraz częściej ceni się je wyżej od nowoczesnych garnków z metalu. Garnki żeliwne są starannie wykonywane i kontrolowane na każdym etapie produkcji. W efekcie ich jakość nie pozostawia nic do życzenia. Garnki z żeliwa mogą być stosowane na wszystkich rodzajach kuchenek, zarówno na tradycyjnych gazowych, jak i na nowoczesnych kuchenkach indukcyjnych.

Sprawdzają się nie tylko przy gotowaniu, ale także przy pieczeniu, smażeniu, czy duszeniu.

Wykorzystywanie garnków z żeliwa przy codziennym przygotowywaniu posiłków dobrze wpływa na zdrowie. Wszystko dlatego, że garnki z żeliwa, w przeciwności do wielu nowoczesnych garnków nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji pod wpływem wysokiej temperatury.

Gotując w nich mamy pewność, że zachowujemy najwyższą jakość przyrządzanych potraw. Garnki równomiernie się nagrzewają, zapobiegając przywieraniu i przypalaniu potraw. Dzięki grubym ściankom długo utrzymują temperaturę, co pozwala na wykorzystywanie ich do przechowywania potraw bez utraty ciepła.

Czyszczenie garnków z żeliwa również przebiega szybko i bezproblemowo. Z łatwością umyjemy je zarówno ręcznie, jak i przy użyciu zmywarki, a garnki nie stracą nic na swoim wyglądzie ani właściwościach.

2 thoughts on “Garnki z żeliwa i ich zalety

  1. Dużym plusem tych żeliwnych garnków jest to, że można je włożyć praktycznie do każdej zmywarki (nawet tych mniejszych, jak się usunie półeczkę z podzialką na talerze) – bo po gotowaniu w nich, to mycie ręczne jest dośc trudne, a zmywarka (przykład) za to sprawdza się ekstra.
    Tą zaletę podkreslałabym przy naczyniach żeliwnych zdecydowanie bardziej.

  2. No tak, możliwość mycia tych garnków w zmywarce jest BARDZo ważna. Ja niecierpię recznego zmywania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *