Hewlett-Packard – historia i oferta

Hewlett-Packard to obecnie jedna z najbardziej cenionych marek produkujących sprzęt informatyczny. Specjalizuje się w wytwarzaniu komputerów stacjonarnych oraz przenośnych, lecz poza nimi, wypuszcza na rynek również palmtopy, drukarki, skanery, aparaty cyfrowe i inne elementy sprzętu typowo komputerowego lub ogólnie elektronicznego. Warto przy tym zaznaczyć, że początkowy asortyment HP był zupełnie inny.
Marka Hewlett-Packard została założona w 1939r. w Dolinie Krzemowej, w której do dziś znajduje się jej główna siedziba.
Pierwszym wyprodukowanym sprzętem był oscylator dźwiękowy, który został później wykorzystany przez samego Walta Disneya. Przez kolejne lata, ojcowie HP, czyli William Hewlett oraz Dave Packard zajmowali się tworzeniem sprzętu badawczego. Jednocześnie, starali się rozwijać się w branży elektronicznej. Ich wynalazki z zakresu urządzeń badawczych umożliwiły szybszy rozwój wielu dziedzin nauki.
Powszechnie wykorzystywanymi przyrządami produkowanymi przez HP były nowoczesne oscyloskopy, analizatory, woltomierze, generatory. Na przestrzeni lat, marka bezustannie ewoluowała dostosowując się do ogólnego postępu cywilizacyjnego. Dzięki temu, wciąż jest w stanie dostarczać swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, zawsze będąc o krok do przodu przed konkurencją.

W chwili obecnej, marka Hewlett-Packard jest znana, przede wszystkim, jako producent komputerów nadających się do użytku w domu czy biurze. W ten sposób, HP dotarło nie tylko do naukowców i instytutów badawczych, ale również do zwykłych ludzi. Poszerzając swoją ofertę, HP może liczyć na dużo większe przychody, a te natomiast przekładają się na kolejne inwestycje w rozwój nowych technologii. Nowe technologie umożliwiają konstruowanie jeszcze lepszych sprzętów, a to powoduje, że firma z pewnością będzie informatycznym i elektronicznym gigantem jeszcze przez wiele lat.

Podziel się:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.