Historia marki Grundig

pilotGrundig to niemiecka firma, która powstała w 1945r. w Norymberdze. Niemniej jednak, jej historia rozpoczyna się aż 15 lat wcześniej. W 1930r. został bowiem otwarty sklep, którego współwłaścicielem był ten sam człowiek który później założył firmę – Max Grundig. Punkt handlowy zajmował się sprzedażą odbiorników radiowych. Natomiast zakład produkcyjny zaczął z czasem wytwarzać także innego typu asortyment. Cały czas skupiał się jednak na elektronice użytkowej.

W 1951r. Grundig wyprodukował pierwsze odbiorniki telewizyjne. Na przestrzeni lat to właśnie one stały się podstawą asortymentu tej marki. Niemniej jednak, od 1960r. przedsiębiorstwo wytwarzało również radiomagnetofony. Z czasem, paleta produktów była poszerzana. Wśród oferowanych sprzętów RTV pojawiały się też np. maszyny do pisania, mikrofony, głośniki. Wraz z rozwojem technologicznym, zaczęto wykorzystywać do produkcji coraz bardziej rozwinięte metody wytwarzania – w efekcie, dzisiejsze sprzęty są wyjątkowo nowoczesne i bardzo funkcjonalne tak, jak np. ultradźwiękowe piloty.

Niestety, w 2003r. Grundig zbankrutował. Żeby jednak nie zaprzepaścić jego wieloletniego dorobku, koncern elektroniczny został wzięty pod skrzydła tureckiej marki, będącej właścicielem popularnego w Polsce Beko. Do dziś niemiecka precyzja jest doceniana w świecie sprzętów RTV – nadal najważniejsze produkty to telewizory. Coraz szersza oferta obejmuje również odtwarzacze DVD.

2 thoughts on “Historia marki Grundig

  1. Taaa… szkoda Grundiga no ale w przyrodzie nic nie ginie jak to mówią:) A Beko też ma swoją drogą świetne produkty, więc choć telewizorowej marki już nie ma to pozostałe agd jak najbardziej.

  2. To prawda, że trochę Grundiga szkoda, ale zgodzę się, że beko też robi świetne rzeczy – a telewizory to już dzisiaj tak mocno poszły do przodu, (telewizory LED, Lcd, 3d), że sama nie wiem czy taki grundig dałby radę:)
    Dziś wolę zdecydowanie sharpa, sony, panasonic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *