Historia marki Tymbark

Tymbark to jeden z popularniejszych producentów przetworów z warzyw i owoców w naszym kraju. Historia marki jest bogata i dłuższa niż większości z nas się wydaje.

Już w XVI wieku miejscowość, w której powstała pierwsza fabryka Tymbarku słynęła z sadownictwa. Owoce, które były tam zbierane były popularne w całym kraju i zachwycały swoim smakiem i aromatem.

W 1936 r. młody inżynier Józef Marek założył w Tymbarku pierwszą Spółdzielnię Owocarską na Podhalu i właśnie tę datę przyjmuje się za początek działalności firmy Tymbark. Od tego momentu marka pracowała już na swoją dobrą opinię w kraju, oferując klientom przetwory najwyższej jakości.

Powstawały nowe oddziały marki. Firma przeżywała swoje wzloty i upadki. Jej rozwój najbardziej spowolnił się w czasie II wojny światowej, firma nie ustawała jednak w wysiłkach, by na nowo odbudować swoją pozycję.


Dopiero w 1990 r. firma została przekształcona w samodzielne przedsiębiorstwo. Kolejne inwestycje i zmiany doprowadziły firmę do obecnego stanu. Dziś można stawiać ją za wzór do naśladowania innym polskim firmom. Marka zdobyła sobie nie tylko silną pozycję na rynku, ale i zaufanie w oczach klientów, które jest dla niej zdecydowanie najważniejsze.

One thought on “Historia marki Tymbark

  1. Ja tam sobie owoce i warzywa kupuję świeże (w sklepie http://sklep.notoeko.pl/) i sama z nich soki wyciskam – sa o wiele pyszniejsze no i wiem jednak na 100% co jest w szklance:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *