Historia Microsoftu w pigułce

myszkaMicrosoft to zdecydowanie jedna z najsłynniejszych marek technologicznych na świecie. Specjalizuje się w technologii informacyjnej, produkując głównie systemy operacyjne oraz Microsoft Windows i Microsoft Office. Towary te znane są praktycznie na całym globie i są nieodłącznym elementem większości komputerów.

Marka Microsoft została założona 4 kwietnia 1976r. przez Billa Gatesa oraz Paula Allena. Powstała w Albuquerque, w USA. Początkowo mężczyźni planowali jedynie wyprodukować interpreter języka BASIC, jednak szybko okazało się, że mają również wiele innych pomysłów. Pierwszym sukcesem Microsoftu był system DOS, który dość szybko stał się najważniejszym systemem wykorzystywanym w komputerach na całym globie. Systematycznie zwiększając produkcję PC-DOS, Microsoft w trakcie kilku lat stał się jednym z największych przedsiębiorstw informatycznych na Ziemi.

Pod koniec 1985r. Microsoft wydał pierwszą wersją innowacyjnego oprogramowania komputerowego o nazwie Windows 1.0, który wkrótce zdobył ogromną popularność. Niedługo później na rynku pojawił się jeden z najważniejszych, kultowych już programów – pakiet narzędzi biurowych Microsoft Office. Zarówno Windows, jak i Office do dziś są standardowymi elementami większości komputerów. Tyle, że na przestrzeni wielu lat, ich wersje były wielokrotnie unowocześniane. Obecnie w komputerach wgrywa się już Windows 8, a Office jest poprawiany i modernizowany, co kilka lat.

Microsoft odpowiada również za wydanie przeglądarki internetowej Internet Explorer. Z czasem elektroniczny gigant zaczął interesować się również grami konsolowymi i wypuścił na rynek słynną konsolę Xbox.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *