Historia pięknej marki

builds-473746_1280Kiedy każdy z nas słyszy słowa “porcelana Rosenthal” ma w głowie tylko jedno wyobrażenie – piękne filiżanki i talerzyki ozdabiane uroczym wzorkiem w małe kwiatki, najczęściej róże. Dla niektórych to antyki, dla jeszcze innych to pewnego rodzaju symbol luksusu i klasy.

Skojarzenia z marką porcelany Rosenthal są dobre. Kojarzy się z szykiem, dobrymi manierami i pewnego rodzaju wysokim statusem społecznym. Aby dojść do takich skojarzeń firma musiała pracować na nią bardzo dużo czasu. Niektórzy postrzegają kolekcję Rosenthal jako antyki i próbując sięgnąć początków jej historii mają w głowie okres, w którym założyciela firmy jeszcze nie było na świecie.

Cofnijmy się do II polowy XIX wieku. Philipp Rosenthal dorastał w rodzinie kupieckiej. Jego ojciec prowadził skład porcelany. Jednak po osiągnięciu pełnoletności młody Rosenthal nie zdecydował się kontynuować rodzinnych tradycji. Podjął odważną decyzję o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych, które pomogły mu zdobyć cenne doświadczenie importera. w 1987 roku postanowił powrócić do ojczyzny razem z pomysłem na założenie własnej firmy, która miała okazać się strzałem w dziesiątkę.

Początki żadnego imperium nie są łatwe. Na zamku Erkersreuth Philipp Rosenthal założył swoją firmę, która była najzwyklejszą na świecie malarnią porcelany. Zatrudnił dwóch malarzy, którzy ozdabiali różne porcelanowe przedmioty, które Rosenthal nabywał w lokalnej firmie Hutschenreuther. Co ciekawe malarnia zdobyła ogromną popularność. Młody przedsiębiorca musiał poszerzyć swoją działalność i tak, w przeciągu czterech lat przybyło mu 78 pracowników.

Trudności w nabywaniu porcelany spowodowały, że w 1891 roku Rosenthal postanowił założyć fabrykę porcelany. Dzięki temu posunięciu zdobył rynek, stał się konkurentem dla firmy Hutschenreuther, której udziały i tak w końcu wykupił, aby później włączyć ją w swoje przedsiębiorstwo. To wszystko spowodowało, że porcelana Rosenthal stała się symbolem długowiecznej tradycji i być może dlatego produkty tej marki są postrzegane jako antyki.

Dzisiaj porcelana Rosenthal kojarzy się z luksusem. Każda pani domu marzy o tym, aby w jej domu, na specjalnej półce stała przepiękna zastawa Rosenthal na specjalne okazję oraz filiżanki, podstawki i imbryczek na herbatę dla wyjątkowych gości. Jeżeli kiedykolwiek zdarzy Ci się, że zostaniesz poczęstowany ciastem lub obiadem na zastawie tej marki możesz czuć się kimś ważnym. A Philipp Rosenthal to przykład przedsiębiorcy, który bardzo długo pracował na to, aby jego produkty przeszły do historii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *