Hobby – decoupage. Co będzie potrzebne?

Choć współczesne sklepy oferują niezliczoną ilość artykułów, coraz częściej zaczynamy poszukiwać innych rozwiązań, u których podstaw będzie znajdować się oryginalność i kreatywność. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się techniki ręcznego zdobienia i dekorowania artykułów codziennego użytku. Jedną z nich jest decoupage. W sklepach znajdziemy wiele różnorodnych przedmiotów, które okażą się niezbędne w rozwijaniu tego hobby.

Co to w ogóle jest decoupage?

Decoupage to nic innego jak technika ozdabiania wyrobów z drewna, metalu, papieru czy szkła. Najczęściej wykorzystuje w tym celu zwykłe serwetki, dekorując je unikatowymi wzorkami. Na początku swojej przygody z tym hobby, warto wybierać dekory o prostej formie, wykonane z surowego drewna, które nie nastręczą niewprawionym osobom trudności z malowaniem czy naklejaniem papierowych wzorków. Profesjonalny sklep z decoupage będzie posiadał w swoim asortymencie różnorodne przedmioty, przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i nieco bardziej wtajemniczonych w tę sztukę osób. Począwszy od zawieszek, po pudełka, deski czy zakładki. Co ciekawe, wiele przedmiotów idealnie sprawdzających się w roli dekoracji, znajdziemy również we własnym domu. W każdym mieszkaniu odnaleźć można przedmioty, które już się znudziły bądź zestarzały. Dzięki technice decoupage, odzyskają nowe życie, ciesząc oczy swoich właścicieli.

Co należy kupić?

Aby na dobre móc czerpać korzyści z ręcznego ozdabiania przedmiotów, należy wyposażyć swój warsztat w kilka niezbędnych przedmiotów. Generalnie nie powinno być z tym problemu, albowiem profesjonalny sklep z decoupage  taki jak ten: https://www.creativehobby.pl/pol_m_Produkty_decoupage-179.html będzie mógł nam wiele zaoferować w tym zakresie. Na pierwszy ogień konieczne będą farby akrylowe. Pozwolą pomalować wybrany przedmiot na pożądany kolor. Mogą być mieszane ze sobą i rozcieńczane z wodą. Dla podwyższenia komfortu ich stosowania, warto zaopatrzyć się w tackę malarską, która okaże się podręcznym miejscem do farbkowych eksperymentów. Jak farbki to koniecznie i pędzle. W tym zakresie wyróżnić możemy dwa rodzaje: gąbkowe, w różnych rozmiarach, pozwalające na naniesienie wybranego koloru na przedmiot (tzw. tapowanie) oraz płaskie – przeznaczone do nakładania lakieru i kleju na serwetkę. W dalszej kolejności niezbędne będą serwetki, dzięki którym możliwe okaże się naniesienie wzoru. W zależności od umiejętności i oczekiwanych efektów końcowych, można nakładać całe lub wycinać z nich dowolne fragmenty. Wybierając się do sklepu z artykułami do decoupage, nie można zapomnieć o zakupie specjalnie przeznaczonego w tym celu kleju. W przeciwnym razie niemożliwe okaże się przyklejenie serwetki do dekorowanego przedmiotu. Z pomocą przyjdzie jeszcze lakier pękający, papier ryżowy, lakier bezbarwny oraz drobne akcesoria w postaci papieru ściernego, nożyczek, taśmy malarskiej, naklejek oraz wielu innych.

Comments are closed.