Jak wybrać adwokata

Wielokrotnie zdarzają się sytuacje, w których musimy skorzystać z pomocy prawnej. Niezależnie od tego czy w grę wchodzi typowa, stosunkowo prosta sprawa, czy też sytuacja wymagająca niestandardowych rozwiązań i stosowania metod, jakich do tej pory nikt nie był w stanie użyć, należy dobrze zastanowić się nad adwokatem, który nas przeprowadzi przez cały proces formalności, wizyt w sądzie i nie tylko.

Niegdyś panowało przekonanie, że lepiej wybrać kogoś starszego wiekiem. To dawało poczucie powierzania sprawy w ręce osoby doświadczonej. Znanej i będącej w stanie odpowiednio reprezentować klienta w sądzie czy też przed innymi instytucjami. Wybór młodych osób, które dopiero zdobywają swoje doświadczenie i robią aplikacje, wydawał się być nietrafionym. Zmieniły się jednak wymogi prawne, a sama dziedzina, jak i wiele innych, poszła do przodu. Obecnie postawienie na osobę starszą doświadczeniem nie oznacza, że to właśnie ona zajmie się naszą sprawą. Adwokaci mając za sobą już sporo spraw różnego rodzaju i stając na najwyższych stanowiskach, prowadząc własne kancelarie, nierzadko ograniczają swoją pracę do podpisywania pism, które sporządzają ich aplikanci. Można zatem z powodzeniem poszukiwać wśród młodych osób, zwracając uwagę na to, jakie mają podejście. Czy są w stanie indywidualnie dopasować swoje rozwiązania do przedstawionej sytuacji, ale i nie myślą sztampowo. Uwzględniają wymagania prawne, nowe metody, szukają własnych rozwiązań, wciąż pozostając profesjonalnymi. Równie ważne jest zachowania odpowiedniej atmosfery podczas spotkania z klientem.

Adwokatom powierzamy nierzadko sprawy z życia osobistego. Intymne kwestie, które muszą wyjść na światło dzienne, zatem atmosfera spotkania ma sprzyjać poszukiwaniu wspólnych rozwiązań, które przyniosą oczekiwane korzyści. Nie można także kierować się jedynie tym, co jest widoczne na pierwszy rzut oka. Piękna kancelaria budzi zaufania. Sprawia na nas wrażenie profesjonalnej, godnej polecenia, ale to od człowieka, który ma zmierzyć się z naszą sprawą zależy, czy faktycznie uda się spełnić oczekiwania klienta. Niekoniecznie dając mu złudne nadzieje, gdy sprawa jest trudną i wymagającą pogodzenia się z przykrymi konsekwencjami, ale robiąc wszystko, by klient miał poczucie, że jest najważniejszym i może liczyć na adekwatne do okoliczności rozwiązania. Nie można kierować się jedynie kwestia cenowymi, bowiem to nie od nich zależeć będzie powodzenie prowadzonej sprawy. Liczy się podejście, wiedza, doświadczenie i nieco intuicji podczas wyboru.

Podziel się:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.