Jak wybrać dobry ciśnieniomierz

Na rynku znaleźć możemy sporo ciśnieniomierzy różnego rodzaju. Wszystkie z nich mają spełniać najważniejszą funkcję, a mianowicie podawać nam parametry pracy naszego serca. Te podstawowe, czyli ciśnienie skurczowe, rozkurczowe oraz puls. Na tej podstawie jesteśmy w stanie ocenić czy nasz układ krążenia funkcjonuje prawidłowo.

Pierwsze objawy wskazujące na schorzenie, nawet poważne, mogą być widoczne w wykonanych pomiarach, co będzie bardzo ważnym aspektem podczas kierowania na dalsze badania, jak i wdrażania prawidłowego leczenia. Liczy się zatem regularność pomiarów, w szczególności u osób starszych i schorowanych, a także dokładność ich wykonania. Jak wybrać dobry ciśnieniomierz? Przede wszystkim uwzględniając własny stan zdrowia, umiejętność wykonywania pomiarów oraz oczekiwania. Osoby, które nie mają większych problemów zdrowotnych i stawiają po prostu na regularną kontrolę pracy serca na własną rękę, powinny postawić na elektroniczny aparat naramienny. Założenie mankietu nie jest trudnym zadaniem, pomiar wykonywany jest szybko i dość dokładnie. Najmniejszą dokładnością wykazują aparata nadgarstkowe. Te jednak są lekkie i poręczne.

Link sponsorowany: http://mamcisnienie.pl/

Wygodne w użytkowaniu, co może być istotne dla osób często podróżujących i zmuszonych do noszenia aparat za każdym razem ze sobą. Kolejno dla osób starszych, mających problemy po stronie układu ruchu, dla których samodzielne założenie mankietu bywa bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Na użytek domowy można więc wybrać jeden bądź drugi rodzaj aparatu, w zależności od potrzeb, wieku i stanu zdrowia. Decydując się na aparat naramienny, uwagę należy zwracać na szerokość mankietu. Ten nie może ani zbyt ciasny, ani zbyt luźny podczas pomiaru. Trzeba sprawdzać, jaką ma szerokość i dopasować ją do obwodu swojego ramienia.

Bardzo ważny element to wyświetlacz. Jego wielkość i wyrazistość, by nie mieć wątpliwości, co do tego, jaki wynik pomiaru ukazuje się na nim. To także element priorytetowy dla osób starszych, które przecież nie mają na celu przyglądać się pod lupą zapisom z aparatu. Niezbędną funkcją jest możliwość zapamiętywania poszczególnych wyników. Z dodatkowych funkcji przydaje się wskaźnik poziomu naładowania baterii, a także wykrywanie błędów. Źle założony mankiet, zbyt mocno lub zbyt luźno zapięty, jak i złośliwość rzeczy martwych, mogą skutkować błędnym pomiarem. Aparaty wyposażone w funkcję wykrywania błędów będą w stanie poinformować nas o konieczności powtórzenia pomiaru, co jest ważne dla zachowania prawidłowego obrazu pracy serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *