Jak wybrać dobry zegarek naręczny?

zegarekKtoś może powiedzieć, że zegarek to zegarek. Ma pokazywać czas i tyle. Jednakże we współczesnym Świecie, zegarek to nie tylko urządzenie, które ma wskazywać nam która jest godzina.

Zegarek naręczny, powinien być dodatkiem do naszego stroju, powinien pokazywać nasz charakter i podkreślać nasz wygląd. Dlatego też gdy chcemy kupić zegarek, powinniśmy się dobrze zastanowić, zanim zdecydujemy się na ten najlepszy dla nas.

Jak dobrać zegarek ze względu na przeznaczenie

Jeżeli szukamy zegarka, musimy zastanowić się, na jakie okazje będziemy go nosić. Najogólniej, rozróżniamy zegarki:

  • Wizytowe – zakładamy je na jakieś specjalne okazje – rozmowa o pracę czy spotkanie biznesowe. Zegarki tego typu, to klasyczne modele, najczęściej na skórzanym pasku. Nie powinien on mieć elementów ozdobnych, a najczęściej spotykanymi kolorami takich zegarków jest kolor srebrny lub złoty.
  • Wieczorowe – zegarki tego rodzaju, zakładamy najczęściej na jakieś uroczystości: wesele, specjalna kolacja itp. Zegarek taki powinien przede wszystkim stanowić ozdobę, więc wręcz wskazane są tu różnego rodzaju dodatki. Tarcza powinna być tu nieco większa od klasycznej, chociaż jego funkcjonalność wcale nie jest tu najważniejsza. Jeżeli chodzi o kolorystykę, najlepiej prezentują się zegarki złote lub srebrne.
  • Sportowe – są to idealne zegarki dla wszystkich tych, którzy uprawiają sporty i lubią ubierać się w sportowe ubrania. Najczęściej zegarki tego rodzaju, mają niestandardowy wygląd koperty, elektroniczną tarczę, pasek z tworzywa sztucznego. Zegarki sportowe, muszą być bardzo wytrzymałe, w związku z tym są one wykonane z materiałów bardzo dobrej jakości. Najczęściej są one wodoodporne i wstrząsoodporne.

Widzimy więc, że każdy z nas, powinien mieć kilka zegarków, by zakładać je w zależności od tego, w jakiej sytuacji się znajdujemy. Jednak jeżeli chcemy mieć jeden zegarek, wybierzmy taki model, który pasuje do naszego codziennego życia. Jeżeli najczęściej chodzimy w dresach – wybierzmy zegarek sportowy. Jeżeli często mamy różnego rodzaju biznesowe spotkania – najlepszą opcją będzie dla nas zegarek wizytowy.

Wybieramy zegarki naręczne ze względu na materiał z którego są wykonane

Dla wielu osób, niezmiernie istotnym kryterium związanym z wyborem zegarka naręcznego, jest materiał, z którego jest on wykonany. Ma to przede wszystkim wielki wpływ na ich trwałość czyli czas, jaki możemy go użytkować. Najczęściej spotykamy zegarki wykonane ze:

  • Stal – niezmiernie popularny i na dodatek trwały materiał. Może mieć wiele kolorów, a ich wytrzymałość uzależniona jest od stopów, jakie zostały wykorzystane. Niestety mogą powodować u niektórych osób uczulenie.
  • Złoto – bardzo modny materiał na zegarki. Są niezmiernie wytrzymałe i trwałe, a przy tym prezentują się bardzo elegancko. Ich wadą jest wysoka cena, jaką za takie zegarki należy zapłacić.
  • Platyna – niezwykle wytrzymały i trwały materiał. Niestety cena platynowych zegarków jest bardzo wysoka.
  • Tytan – bardzo trwały a przy tym lekki materiał. Znakomicie nadaje się więc na zegarki sportowe.
  • Tworzywo sztuczne – jest to bardzo tani materiał, ale za to bardzo nietrwały. Dlatego najczęściej wykorzystuje się go do produkcji tanich zegarków.

Jak widać, wybór jeżeli chodzi o zegarki naręczne mamy bardzo duży. Dlatego też każdy spokojnie może wybrać coś, co w pełni usatysfakcjonuje jego gusta.

Tutaj znaleźć można więcej o zegarkach naręcznych http://www.zegarki-krakow.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *