Jak wybrać hamak ogrodowy

W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych można znaleźć wiele modeli hamaków, które są opisywane jako ogrodowe, ale czy faktycznie każdy z nich nadaje się do zawieszenia pod gołym niebem? Teoretycznie tak! Ale nie każdy sprosta warunkom panującym na zewnątrz i może dojść do sytuacji, kiedy nowo zakupiony hamak nie dotrwa do końca sezonu i wyląduje na śmietniku. Z naszego doświadczenia możemy z góry odradzić produkty oferowane przez markety budowlane, są one wykonane w chinach ze słabej jakości materiałów, zresztą cena mów sama za siebie. Skupmy więc uwagę na markach, które specjalizują się w produkcji tych nietuzinkowych łóżek wiszących.

La Siesta – Największy producent hamaków w Europie, choć siedzibę posiada w Niemczech to produkcja odbywa się w większości w Kolumbii, Brazylii i Meksyku przez rzemieślników, których wiedza przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. W ofercie tej marki można znaleźć grupę produktów z serii outdoor, wykonanych z odpornego na warunki atmosferyczne materiału HamacTex. Hamaki i fotele wiszące wykonane z tej właśnie tkaniny można z czystym sumieniem nazwać ogrodowymi.

Amazonas – Producent hamaków i foteli hamakowych, głównie wyprodukowanych w Brazylii. W porównaniu do poprzednika oferuje nieco niższe ceny, prawdopodobnie ze względu na bardziej masową produkcję. Ta marka opatentowała materiał o nazwie EllTex, który również sprosta niesprzyjającym warunkom panującym na zewnątrz (deszcz, wilgoć, wiatr, pleśnie i promienie słoneczne). Ta marka jest również specjalistą w produkcji hamaków do zadań specjalnych, ma więc ogromne doświadczenie w projektowaniu wytrzymałych włókien.

Jobek – Marka ta produkuje hamaki ogrodowe z mieszanki bawełny i poliestru pod nazwą JobekCord. Wysoka jakość w tym przypadku wiąże się jednak z bardzo wysoką ceną, mam wrażenie że nie na kieszenie Polaków.

Oryginale hamaki są również produkowane w bawełny lub wełny, czy nie można ich wieszać w ogrodzie? Oczywiście można, należy jednak pamiętać aby je ściągać podczas deszczu i nie narażać na długotrwałe oddziaływanie promienie słonecznych. Niestety w praktyce wygląda to tak, że szczególnie dbamy o to przez kilka pierwszych dni a później z braku czasu lub po prostu z lenistwa przestajemy. Dlatego prawdziwe hamaki ogrodowe powinny być odporne i służyć do wypoczynku i relaksu a nie do ciągłego zawieszania i ściągania, suszenia lub ukrywania przed słońcem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą hamaków ogrodowych w naszym sklepie hammock.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *