Jaką poszetkę wybrać?

Dbający o swój wygląd mężczyźni coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju stylowe dodatki odzieżowe. Jednym z takich dodatków są poszetki jedwabne, bawełniane czy lniane, które w ostatnich sezonach stały się nieodłącznym elementem wielu modnych stylizacji męskich. Sama poszetka to nic innego jak chusta wykonana z gładkiego, białego lub kolorowego materiału, którą po odpowiednim złożeniu wtyka się do przedniej kieszonki marynarki. Sama kieszonka ma zresztą również swoją nazwę, to brustasza. Nie należy mylić jej z butonierką, czyli niewielkim otworem w klapie marynarki.

Rodzaje poszetek męskich

Lekko wystająca z kieszeni marynarki poszetka z jedwabiu, lnu lub bawełny dodaje elegancji każdemu mężczyźnie, zwłaszcza gdy jest dobrana pod kolor z krawatem i innymi elementami oficjalnego stroju męskiego. Najbardziej klasycznym rodzajem poszetek są poszetki w kolorze białym, najczęściej wykonane z lnu. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się również poszetki jedwabne np. http://r3s.com.pl/poszetki-jedwabne/, które z uwagi na śliską strukturę materiału zwykle uzupełniane są o specjalną wkładkę, która zapobiega wyślizgnięciu się poszetki z brustaszy, pomagając nadać i utrzymać chustce określoną formę i pozycję. Trzeci popularny rodzaj poszetek to poszetki wykonane z bawełny. Te chętnie wybierane są m.in. z uwagi na ich przystępną cenę i duży wybór, jeśli chodzi o dostępną kolorystkę czy charakterystykę samego materiału. W sprzedaży spotkać możemy się również z poszetkami wełnianymi, które są dość sztywne i dobrze trzymają się w brustaszy. Ten rodzaj poszetek to idealne uzupełnienie dla marynarek nieco grubszych o silnie zarysowanej fakturze.

Kiedy sięgnąć po poszetkę?

Jeśli uważasz się za modnego mężczyznę i dość często zakładasz na siebie elegancką marynarkę, garnitur lub smoking, poszetka jedwabna lub lniana będzie fantastycznym dodatkiem, do tego typu stroju. Poszetka w kolorze białym to najlepsze dopełnienie do klasycznego smokingu czy fraka. Poszetki kolorowe lepiej pasować będą do garniturów, również tych w klasycznych kolorach. Ważne jedynie, aby pamiętać o dobraniu poszetki pod kolor krawata, z jakiego, mamy zamiar skorzystać, zakładając na siebie określony model garnituru. Wzorzyste poszetki jedwabne to z kolei najlepszy wybór dla mężczyzn, którzy chcą zwracać na siebie uwagę (takie dodatki od razu rzucają się w oczy). Kolorowe poszetki ze wzorem mogą stanowić ciekawe połączenie z różnego rodzaju marynarkami stosowanymi zwykle przy mniej oficjalnych okazjach. Oczywiście bardziej odważni panowie mogą sięgnąć po takie poszetki również do eleganckiego garnituru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *