Jaką poszetkę wybrać?

Dbający o swój wygląd mężczyźni coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju stylowe dodatki odzieżowe. Jednym z takich dodatków są poszetki jedwabne, bawełniane czy lniane, które w ostatnich sezonach stały się nieodłącznym elementem wielu modnych stylizacji męskich. Sama poszetka to nic innego jak chusta wykonana z gładkiego, białego lub kolorowego materiału, którą po odpowiednim złożeniu wtyka się do przedniej kieszonki marynarki. Sama kieszonka ma zresztą również swoją nazwę, to brustasza. Nie należy mylić jej z butonierką, czyli niewielkim otworem w klapie marynarki.

Rodzaje poszetek męskich

Lekko wystająca z kieszeni marynarki poszetka z jedwabiu, lnu lub bawełny dodaje elegancji każdemu mężczyźnie, zwłaszcza gdy jest dobrana pod kolor z krawatem i innymi elementami oficjalnego stroju męskiego. Najbardziej klasycznym rodzajem poszetek są poszetki w kolorze białym, najczęściej wykonane z lnu. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się również poszetki jedwabne np. http://r3s.com.pl/poszetki-jedwabne/, które z uwagi na śliską strukturę materiału zwykle uzupełniane są o specjalną wkładkę, która zapobiega wyślizgnięciu się poszetki z brustaszy, pomagając nadać i utrzymać chustce określoną formę i pozycję. Trzeci popularny rodzaj poszetek to poszetki wykonane z bawełny. Te chętnie wybierane są m.in. z uwagi na ich przystępną cenę i duży wybór, jeśli chodzi o dostępną kolorystkę czy charakterystykę samego materiału. W sprzedaży spotkać możemy się również z poszetkami wełnianymi, które są dość sztywne i dobrze trzymają się w brustaszy. Ten rodzaj poszetek to idealne uzupełnienie dla marynarek nieco grubszych o silnie zarysowanej fakturze.

Kiedy sięgnąć po poszetkę?

Jeśli uważasz się za modnego mężczyznę i dość często zakładasz na siebie elegancką marynarkę, garnitur lub smoking, poszetka jedwabna lub lniana będzie fantastycznym dodatkiem, do tego typu stroju. Poszetka w kolorze białym to najlepsze dopełnienie do klasycznego smokingu czy fraka. Poszetki kolorowe lepiej pasować będą do garniturów, również tych w klasycznych kolorach. Ważne jedynie, aby pamiętać o dobraniu poszetki pod kolor krawata, z jakiego, mamy zamiar skorzystać, zakładając na siebie określony model garnituru. Wzorzyste poszetki jedwabne to z kolei najlepszy wybór dla mężczyzn, którzy chcą zwracać na siebie uwagę (takie dodatki od razu rzucają się w oczy). Kolorowe poszetki ze wzorem mogą stanowić ciekawe połączenie z różnego rodzaju marynarkami stosowanymi zwykle przy mniej oficjalnych okazjach. Oczywiście bardziej odważni panowie mogą sięgnąć po takie poszetki również do eleganckiego garnituru.

Podziel się:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.