Jaki rodzaj kasku motocyklowego wybrać?

Wybór kasku w największym stopniu zależy od rodzaju motocykla, z jakiego korzystasz oraz z preferowanego przez Ciebie stylu jazdy. Jeśli lubisz jazdę wyczynową, jeździsz po trudnym terenie, a Twoją ulubioną maszyną jest motocykl typu cross lub enduro, sięgnij po kask motocyklowy crossowy. Jeśli cenisz sobie przede wszystkim wygodę i komfort, najlepszym wyborem będzie zakup profesjonalnego kasku szczękowego znanej marki. Takim kaskiem może być na przykład kask typu Schuberth E1, który łączy w sobie zalety kasku szczękowego i wyczynowo-sportowego. W sprzedaży znajdziesz jeszcze kilka innych typów kasków motocyklowych i warto byś zapoznał się z ich ogólną charakterystyką.

Kaski crossowe

Wspomniany już na wstępie, dość specyficzny kask motocyklowy, dedykowany jest miłośnikom jazdy po bezdrożach. Najczęściej sięgają po niego właściciele i użytkownicy motocykli crossowych, motocykli typu enduro, a także amatorzy quadów. Kaski tego typu wyróżniają się jednolitą konstrukcją, charakterystycznie wysuniętą szczęką oraz mocno wysuniętym daszkiem. Markowe kaski crossowe dodatkowo wyposażone są w filtr powietrza, który chroni przed pyłem, kurzem i błotem.

Kaski integralne (zamknięte)

Popularny rodzaj kasków motocyklowych chętnie wybieranych przez miłośników szybkiej jazdy. Dzięki jednolitej i sztywnej konstrukcji, tego typu kaski oferują bardzo wysoki poziom ochrony głowy, w tym twarzy, co dzieje się kosztem nieco mniejszej wygody użytkowej. Z kasków zamkniętych mogą korzystać wszyscy właściciel jednośladów.

Kaski szczękowe

Specyficzny rodzaj kasku wyposażonego w podnoszoną częścią dolną (szczękę). Taki ruchomy rodzaj konstrukcji zapewnia większą wygodę użytkowania kasku niż w przypadku jednolitych konstrukcji kasków integralnych. Kask motocyklowy szczękowy to jeden z najdroższych typów kasków dostępnych na rynku, ale i jednocześnie najbardziej funkcjonalnych, chętnie wybieranych przez osoby, którym zależy nie tylko na bezpieczeństwie, ale i na wysokim komforcie jazdy motocyklem. Rodzajem kasku szczękowego jest wspomniany na wstępie kask Schuberth E1, który stanowi kombinację kasku szczękowego i sportowego (crossowego) – unoszona do góry dolna część kasku jest mocno wysunięta do przodu i dodatkowo wyposażona w filtr cząstek stałych tj. w przypadku kasków crossowych.

Kaski otwarte

Kaski motocyklowe tego typu pozwalają poczuć na twarzy ciepło słońca i ruch powietrza. Zwykle wybierane są przez użytkowników skuterów i motocykli przeznaczonych do jazdy rekreacyjnej. Niestety brak dolnej zabudowy przekłada się na mniejsze bezpieczeństwo oferowane przez kask. Dlatego osoby korzystające z tego typu kasków powinny jeździć wolniej, bardziej bezpiecznie.

Artykuł zainspirowany został kaskami Schuberth E1 dostępnymi w sklepie https://www.schuberth-kaski.pl/pol_m_E1-70834.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *