Jakie meble do łazienki?

Ze względu na niewielki metraż łazienek oraz konieczność instalacji w tego typu pomieszczeniach dodatkowego wyposażenia tj. wanna czy umywalka, we wnętrzu łazienki często brakuje miejsca na dodatkowe meble. Pomimo tego, nawet najmniejszą łazienkę można wyposażyć w kilka szafek i półek na drobne przedmioty. Do aranżacji małej łazienki trzeba po prostu podejść z głową. Dobrym pomysłem może być kupno gotowego zestawu meblowego, składającego się z szafki umywalkowej i wąskiej, wysokiej szafki stojącej – przykładem mogą być zestawy i wchodzące w ich skład meble łazienkowe Antado. Innym, nieco droższym rozwiązaniem może być zamówienie mebli na wymiar – mebli idealnie dopasowanych do kształtu i wielkości łazienki.

Meble w zestawie

Podstawowy zestaw mebli łazienkowych Antado lub innych, markowych mebli do łazienki, niemal zawsze składa się z szafki umywalkowej wraz z dopasowaną do niej umywalką oraz jednej lub większej ilości szafek dodatkowych. Współcześnie najczęściej są to szafki podwieszane, które mocuje się bezpośrednio do ściany. Takie rozwiązanie jest nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. W przypadku zalania podłogi łazienki nie ryzykujemy zalania znajdujących się w niej drewnianych mebli. Podwieszane szafki ułatwiają również sprzątanie i doskonale komponują się z nowoczesnym wyposażeniem wnętrz łazienek. Poza tym wybierając wspomniane już wcześniej meble łazienkowe Antado lub kupując dowolnie inne zestawy meblowe do łazienki, masz pewność stworzenia spójnej koncepcji zabudowy tego typu wnętrza.

Meble pojedyncze

Jeśli łazienka jest naprawdę mała i nie ma w niej miejsca na dodatkowe szafki stojące, ciekawą opcją może być zakup nadbudowy na pralkę. Tego typu szafki cieszą się coraz większą popularnością, pozwalając nie tylko w estetyczny sposób zabudować samą pralkę, ale i przy okazji oferując dodatkową przestrzeń użytkową na różne kategorie przydatnych w łazience przedmiotów.

Meble w zabudowie

Wybierając meble łazienkowe Antado, które dostępne są na stronie: http://www.fajnalazienka.com/pol_m_producenci_antado_meble-lazienkowe-antado-799.html masz możliwość stworzenia spójnej, współgrającej ze sobą linii łazienkowej zabudowy. Jeśli jednak meble tego typu nie mieszczą się w Twojej łazience, alternatywą może być zamówienie mebli na wymiar. Takie rozwiązanie zwykle pociąga za sobą dodatkowe koszty, ale może być jedyną rozsądną opcją w przypadku małych łazienek lub łazienek o nietypowym kształcie. Jeżeli łazienka jest naprawdę niewielka, ostatecznie możesz zdecydować się na zakup pojedynczej szafki umywalkowej i uzupełnić ją o kilka dodatkowych półek, które najczęściej instaluje się w okolicach umywalki i wanny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *