Jakie wanny można dzisiaj znaleźć na rynku?

Współczesne urządzenia sanitarne, na przykład wanny Besco, bardzo się różnią od wanien, które były dostępne w sprzedaży jeszcze nie tak dawno. Dlatego osoby, które ostatnio robiły remont łazienki co najmniej dwadzieścia lat temu, albo dopiero aranżują własną łazienkę po raz pierwszy w życiu, powinny dobrze zapoznać się z produktami, oferowanymi przez współczesnych producentów. Jak się okazuje, dzisiaj wanny mogą posiadać zupełnie rozmaite kształty, a także być wykonane z różnych materiałów i mieć różny sposób montażu.

Wanny prostokątne

Nowoczesne wanny prostokątne, miedzy innymi wanny Besco, mogą posiadać różne wymiary. W zależności od potrzeb, można nabyć wąską i długą wannę, albo krótką i szeroką. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Warto jednak zauważyć, że takie wanny prostokątne, które oferowane są przez współczesnych producentów, mogą także posiadać specjalnie wyprofilowane dno, które pozwala wygodniej położyć się w środku. Na przykład, taka wanna może posiadać specjalne podpórki pod łokcie, a także zamocowane stalowe uchwyty, które pomagają łatwo wstać w mokrej i śliskiej wannie.

Także istnieją specjalne wanny, które posiadają miejsce na siedzenie. Takie urządzenie sanitarne może się przydać w domu, gdzie mieszka starsza osoba albo osoba niepełnosprawna.
Niektóre wanny prostokątne mogą być połączone z kabiną, która zabezpiecza łazienkę przed wilgocią podczas wodnych procedur, a osobę kąpiącą się – przed poślizgnięciem się.

Wanny asymetryczne

Nowoczesne urządzenia sanitarne, takie jak wanny Besco, dostępne są również o kształtach asymetrycznych. Jest to nie tylko bardzo ciekawe i atrakcyjne rozwiązanie, ale także doskonały sposób na zwiększenie pojemności wanny. Niestety, nie każda łazienka posiada możliwość zainstalowania pełnowymiarowej symetrycznej wanny narożnej. Większość pomieszczeń jest jednak mniejsza, dlatego wanna asymetryczna będzie jak najbardziej aktualna.

Jednak, nie wszystkie wanny asymetryczne są narożne. Na przykład, wśród asortymentu wanien Besco można znaleźć urządzenia sanitarne, mocowane w taki sam sposób, jak standardowe wanny prostokątne, lecz ich kształt jest bardziej skomplikowany. Bardzo dobrą ilustracją takiej wanny jest połączenie półokrągłej kabiny prysznicowej ze standardowa wanną prostokątną, która na dodatek posiada kabinę szklaną. W taki sposób tworzona jest wanna połączona z prysznicem.
Wanny wolnostojące i symetryczne wanny narożne

Wśród wanien Besco także znajdują się bardzo ciekawe warianty urządzeń wolnostojących. Takie wanny mogą posiadać klasyczne kształty i opierać się o eleganckie nóżki, a mogą mieć bardzo nowoczesny a nawet futurystyczny styl minimalistyczny. Bez wątpienia, takie wanny są najlepszą ozdobą każdej łazienki.

Z kolei osoby, które lubią przestrzeń podczas kąpieli, na pewno polubią duże wanny narożne o symetrycznym kształcie, które także mogą być wyposażone w urządzenie do hydromasażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *