Kilka słów o marce Silit

silitIstnieją marki, które zna każdy człowiek lubiący kupować profesjonalne i trwałe akcesoria kuchenne. Na pewno do takich marek należy również Silit – profesjonalna firma, która od wielu lat zajmuje się wytwarzaniem produktów niezbędnych do wykonywania codziennych czynności w kuchniach na całym świecie.

Marce Silit zaufało już wiele osób na całym świecie, przede wszystkim z uwagi na różnorodność oraz wytrzymałość ich produktów. To świetny wybór dla tych wszystkich, którzy poszukują wygodnych, a zarazem praktycznych narzędzi i akcesoriów kuchennych. Co w swojej ofercie ma marka? Dlaczego warto jej zaufać?

Historia marki

Marka Silit(http://www.frankherbert.pl/firm-pol-1216934691-Silit.html) jest jedną z najstarszych istniejących na rynku. To dowód na to, że już wiele lat temu akcesoria kuchenne tworzone zarówno w celach profesjonalnych, jak i amatorskich były ważne dla osób zajmujących się gotowaniem. Pierwsze produkty marki pojawiły się w sprzedaży już w 1920 roku, a przez te wszystkie lata zmieniały się, dostosowując do potrzeb czasów oraz wymagań i oczekiwań klientów. Ta niemiecka marka legitymuje się znakiem niemieckiej jakości, dbając o wytrzymałość akcesoriów oraz wykorzystanie najlepszych materiałów.

Silargan – co to jest?

Silargan stał się unikalnym materiałem stosowanym przez markę Silit w jej produktach. Jest to materiał zbliżony do ceramiki, a więc stuprocentowo higieniczny oraz o właściwościach antybakteryjnych. Jednocześnie, jest o wiele twardszy niż np. stal, dzięki czemu wytrzymałość narzędzi jest bardzo wysoka. Za sprawą jednolitej konstrukcji materiału nie powstają żadne pory, a smak potraw jest zachowany; powierzchnia jest także odporna na zadrapania oraz ślady cięcia, a więc nie niszczy się zbyt łatwo. Co więcej, to doskonały materiał na akcesoria dla alergików, jako że w silarganie nie ma niklu, który jest odpowiedzialny za wiele reakcji alergicznych po jedzeniu.

Jakie produkty?

Marka Silit posiada szereg produktów kuchennych, które doskonale sprawdzają się zarówno w kuchniach amatorskich, jak również profesjonalnych. Główną kategorią z pewnością są garnki, które dostosować można do użytku klasycznego czy gotowania na parze albo zapiekania. Są tutaj zarówno naczynia ze wspomnianego silarganu, jak również z klasycznej stali. Nie brak również patelni dostosowanych do różnych celów oraz szybkowarów, które pozwolą przygotować w smaczny sposób potrawy w krótkim okresie czasu. Dodatkowo marka Silit posiada również szeroki asortyment dodatkowych produktów, które są akcesoriami niezbędnymi w kuchni czy przydatnymi np. podczas pieczenia ciast. Taka różnorodność pozwala na znalezienie produktów na każdą okazję.

One thought on “Kilka słów o marce Silit

  1. Używam tych garnków na codzień.
    Zakup wiązał się z wydaniem dość sporej sumki, ale już od bardzo dawna nawet nie myślałam o zmianie, więc to długoterminowa inwestycja. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *