Kolorowe cukierki Skittles

skittlesSkittlesy to jedne z najlepszych, najsmaczniejszych i jednocześnie najciekawszych cukierków, jakie można znaleźć na naszym rynku. Niestety, choć niewielu z nas ma tego świadomość, Skittlesy dostępne w Polsce to tylko mała część wszystkich ich rodzajów, jakie produkowane są w Stanach Zjednoczonych.

W Polsce dostępne są te w wersji standardowej, czyli o pięciu smakach (porzeczka, truskawka, pomarańcza, cytryna, jabłko), które są słodkie i w smaku rzeczywiście przypominają owoce. Poza tym, możemy też nabyć cierpkie Skittlesy, które smakowo są zbliżone, lecz występują w wersji kwaśnej, zamiast słodkiej. Na szczęście, bez problemu można je odróżnić od tych pierwszych, ponieważ różnią się od nich opakowaniem.

Producentem Skittlesów jest marka Mars Incorporated. Same Skittlesy wyróżniają siĘ nie tylko wyjątkowym smakiem, ale również ciekawym wyglądem. Są niewielkie, okrągłe, a do tego intensywnie kolorowe. To właśnie barwy pozwalają rozpoznać, po jaki smak cukierka sięgamy. Na każdej jednej sztuce znajduje się także literka „S”. To element wspólny dla Skittlesów i M&M-sów, które produkowane są przez tę sama firmę i również mają na sobie pierwszą literkę nazwy.

Skittlesy są miękkie i łatwo rozpuszczają się w ustach, dlatego spokojnie mogą spożywać je małe dzieci. Kontrowersje budzi jednak fakt, że niektórzy sądzą, iż intensywna kolorystyk i atrakcyjny połysk na cukierkach jest efektem wykorzystania do ich produkcji pewnego gatunku robaków. Informacje te nie zostały jednak nigdy potwierdzone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *