Komplety mebli ogrodowych

Komplet mebli do ogroduUrządzając ogród, dobrze jest poświęcić sporo uwagi meblom, które w nim umieścimy. Jeśli chcesz spędzać w swoim ogrodzie sporo czasu albo zapraszać do niego znajomych, wybierz meble ogrodowe, które będą prezentowały się odpowiednio stylowo i elegancko. W pierwszej kolejności musisz wykluczyć meble plastikowe.

Wprawdzie są tanie, jednak ich estetyka pozostawia sporo do życzenia. Znacznie lepszym wyborem będą meble do ogrodu wykonane z ratanu lub drewna. Są wprawdzie nieco droższe i bardziej kłopotliwe w utrzymaniu, jednak prezentują się bardzo efektownie. Mając je w swoim ogrodzie, bez skrępowania będziesz mógł zaprosić do niego gości.

Aby meble były przytulniejsze, możesz ułożyć na nich miękkie poduchy. Siadanie w głębokim fotelu wyłożonym taką poduchą to czysta przyjemność.

Pozostaje jeszcze pytanie o to, z jakich mebli powinien składać się funkcjonalny zestaw mebli ogrodowych. Sporo zależy od tego, jak wiele osób ma z niego korzystać. Absolutne minimum to dwa fotele, sofa i stolik. Bogatsze zestawy są dodatkowo wyposażone w kanapy lub szezlągi, a nawet leżaki.

Ważne, by wszystkie meble, które kupujesz były utrzymane w jednakowej kolorystyce i stylistyce. Aranżowanie ogrodu z wykorzystaniem dobrze dobranych mebli to czysta przyjemność.

Wystarczy dokupić kilka ozdób, by Twój ogród przeistoczył się w ulubione miejsce do wypoczynku dla wszystkich domowników.

3 thoughts on “Komplety mebli ogrodowych

  1. Zgodzę się ze wszystkim co napisaliście, ale jednak jeszcze dorzuciłabym, że takie fajne meble ogrodowe to warto byłoby wstawić do jakiejś drewnianej http://ogrodosfera.pl/altany-drewniane o ozdobnym charakterku, wtedy wyglądałoby to jeszcze ciekawiej niż na zwykłym tarasie.

  2. No tak, to można by tu przykłady mnożyć. A na tej stronie z altanami co podałeś/podałaś (?) to znalazłem fajne meble do ogrodu z technorattanu – tam w środku na liście jest obrazek.
    Super klimatyczna sprawa, no i jeszcze wygląda nowocześnie:)

  3. Osobiście uważam, że każdy do ogrodu czy na taras powinien sobie dobrać takie meble, jakie właśnie jemu się najbardziej podobają. Ja dla przykładu lubię meble ogrodowe rattanowe jak np takie: http://www.meble.ogrodowe.net/rattanowe, ale oczywiście ktoś inny będzie za technorattanowymi, drewnianymi, czy plastikiem i ma do tego pełne prawo:)
    Mamy w koncu różne wizje piękna naszych ogrodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *