Kreatywne zabawki dla dziewczynek pobudzające zdolności manualne

Stawiając na pobudzające wyobraźnię zabawki dla dziewczynek, skutecznie odciągniemy naszą pociechę od ekranu telewizora czy komputera. Tego typu przedmioty cenione są z uwagi na posiadane właściwości edukacyjne, ale również rozrywkowe. Należy bowiem podkreślić, że nie tylko rozwijają kreatywność i zmysł przestrzenny, ale również stanowią interesujący pomysł na długą i wciągającą zabawę.

Moja własna, autorska biżuteria

Tworzenie biżuterii to popularne zajęcie wśród wielu małych księżniczek. W sprzedaży co jakiś czas pojawiają się nowe zabawki dla dziewczynek, począwszy od kolorowych gumek po sznureczki. Równie ciekawą opcją są tradycyjne koraliki, dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i rozmiarowych, w tym również ukazujących ulubione postacie bajkowe.

Moja przygoda z igłą i nitką

Kolejnym, niemniej interesującym sposobem rozwijania cierpliwości i staranności jest szycie. Czynność doskonali precyzję i chwyt. Polecaną zabawką dla dziewczynek w tym temacie są lalki do samodzielnego uszycia. Ich atutem jest fakt, że córka nie tylko będzie kształtować posiadane umiejętności, ale zyska również nowy przedmiot do zabawy. W dodatku własnoręcznie zrobiony! Jeśli okaże się, że szycie to pasja naszej latorośli, możemy jej pokój wzbogacić o krosno tkackie, rozwijające małą motorykę i uczące, co to jest wątek i osnowa. Wiele małych księżniczek uraduje się na widok wyszywanek, które mogą okazać się wstępem do późniejszego szydełkowania.

Klocki – nie tylko dla chłopców

Każdy, kto myśli, że klocki to doskonała zabawka dla chłopaków, jest w błędzie. Najlepiej o tym fakcie przekonuje producent kultowych Lego Friends, oferując dziewczynkom wiele rozmaitych zestawów, z których można budować kawiarnię, basen, szkołę czy stadninę koni. Wznosząc coraz to nowe budowle, zaszczepiamy w dziecku architektoniczny zmysł. Zabawki dla dziewczynek rozwijające ich wyobraźnię przestrzenną to również klocki drewniane. Optymalnie, jeśli będą utrzymane w różowo-fioletowej kolorystyce.

Od wyboru, do koloru

Producenci prześcigając się między sobą w komponowaniu coraz to nowych zabawek dla dziewczynek, oferują wiele różnorodnych zestawów. Kartonowe domki do samodzielnego udekorowania, ciastolina czy mozaiki do układania wzorów na specjalnej matrycy przy użyciu koralików. Równie ciekawą propozycją są zestawy do robienia origami, z których powstają unikatowe, przestrzenne dzieła z papieru. Bez względu na to, którą ostatecznie zabawkę wybierzemy, możemy być pewni, że przyczyniamy się do prawidłowego rozwoju naszej latorośli, kształtując w niej zręczność i zdolności manualne.

Artykuł zainspirowany został zabawkami dla dziewczynek dostępnymi na stronie:

https://www.milydrobiazg.pl/Zabawki-dla-dziewczynek-c170

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *