L-cytrulina a sport

Cytrulinę można zakupić zarówno w formie proszku, jak i w kapsułkach. Jest popularnym suplementem, który wspiera osoby dbające o swoją kondycję fizyczną. Można ją również spotkać naturalnie, np. w arbuzach, jednak jej ilość nie jest wystarczająca by dać zadowalający efekt. Polecane są więc suplementy z tym składnikiem.

Cytrulina ma za zadanie poprawić ukrwienie i pobudzić układ nerwowy. Usprawnia pracę mięśni i pomaga nawet w trakcie bardzo męczącego treningu. Cytrulina wspiera syntezę argininy w organizmie. Cytrulina zwiększa ilość argininy, co oznacza większą wydajność podczas treningów. Dodatkowo działa antykatabolicznie i chroni przez to tkankę mięśniową przed rozpadem. Zmniejsza to ryzyko powstania groźnych urazów i przetrenowania, które jest bardzo niekorzystne, zwłaszcza dla sportowców. Cytrulina pomaga odpowiednio ukrwić mięśnie, co przekłada się bezpośrednio na ich siłę i wydajność. Wspomaga także odkwaszanie organizmu przez usprawnienie transportu jonów wodorowych. Ponieważ amoniak szybciej wypłukuje się z organizmu jesteśmy mniej narażeni na po treningowe, uciążliwe zakwasy, dzięki czemu łatwiej jest nam wrócić do aktywności na następny dzień. Działanie odkwaszające sprawia, że czujemy się lepiej i poprawia nam się nastrój, co również wspomaga nasz trening.

Cytrulinę powinno się dawkować od 4 do maksymalnie 6 gram na dobę. Najlepiej łączyć jest cytrulinę z argininą, ponieważ wtedy poczujemy najlepsze i wyczekiwane przez nas rezultaty. Łączenie tych dwóch suplementów daje mocniejsze działanie jeśli chodzi o efekt pompy mięśniowej. Oznacza to, że uzyskamy lepsze rezultaty w trakcie treningu i większą siłę. Cytrulinę jak również połączenie cytruliny i argininy należy zażywać okołotreningowo, czyli przed i po treningu. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie zażywanie jej przed treningiem, ponieważ pobudza ona do wysiłku.

Podziel się:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Sfora
  • Twitter
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.