Magneti Marelli – wyposaż mały warsztat samochodowy

Każdy pojazd mechaniczny ulega usterkom – błahym lub bardzo poważnym. Wiele z nich wymaga zwrócenia się do profesjonalnego mechanika samochodowego. Niektóre jednak są wystarczająco proste, aby każdy kierowca mógł wykonać je samodzielnie. Pod warunkiem, że posiada przydomowy warsztat z odpowiednim wyposażeniem.
Wyposażenie warsztatu do własnego użytku nie musi być duże, jednak musi w nim znaleźć się kilka sprzętów i narzędzi, które pozwolą na wykonanie podstawowych prac. Jednym z producentów takiego wyposażenia jest Magneti Marelli. Produkty tej marki są tak popularne, ponieważ nadają się zarówno do profesjonalnych, jak i amatorskich zastosowań.

Dostępne miejsce

Wielkość przydomowego warsztatu zależy przede wszystkim od dostępnego miejsca, a także naszego budżetu. Zanim jednak zaczniemy kompletować niezbędne narzędzia, warto najpierw pomyśleć o miejscu, w którym będą przechowywane. Podstawa to odpowiednie meble, dzięki którym każdy mechanik-amator uporządkuje swoje narzędzia. Odpowiednia segregacja wszystkich elementów znacznie przyspiesza i usprawnia pracę. Wyposażenie warsztatu najczęściej obejmuje wiszące szafki, półki, wygodny blat roboczy oraz specjalną tablicę, na której można zawiesić poszczególne narzędzia (np. klucze). Niezbędne są szafki z wygodnymi szufladami, dzięki którym wszystkie drobne części będą posegregowane, a przede wszystkim – łatwodostępne. Meble w warsztacie motoryzacyjnym muszą wyróżniać się trwałością ze względu na częstą styczność z chemikaliami oraz panującą w pomieszczeniu wilgoć. Warsztaty najczęściej znajdują się także w miejscach nieogrzewanych, co również wpływa na stan mebli. Z tego powodu wyposażenie warsztatu (https://wyposazeniemm.pl) to najczęściej metalowe elementy, które są dodatkowo zabezpieczone przed korozją.

Oświetlenie

Garaże lub inne pomieszczenia adaptowane na warsztat z reguły posiadają bardzo małe okna lub są ich całkowicie pozbawione. Musimy zatem zadbać o odpowiednie oświetlenie sztuczne – zarówno punktowe (ułatwiające naprawę samochodu), jak i ogólne. Warto też zadbać o oświetlenie nad stołem roboczym, przy którym będziemy np. kleić lub czyścić poszczególne części samochodowe.

Podnośnik

Majsterkowicze, którzy dysponują większą wiedzą mogą zainwestować w specjalny podnośnik, który ułatwi przeprowadzenie wielu napraw. Choć nie jest to tanie rozwiązanie, to przy większej ilości napraw z pewnością może się zwrócić.

Narzędzia

Najczęściej polecane przez mechaników są narzędzia Magneti Marelli, które wytrzymują nie tylko duży nacisk, ale również trudniejsze warunki, jakie panują w warsztatach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *