Markowe dekoracje biura

ramaKażde biuro powinno być, przede wszystkim, funkcjonalne. Niemniej jednak, powinno mieć też swój własny klimat, który będzie w jakiś sposób odnosił się do charakteru przedsiębiorstwa i prowadzonej przez niego działalności. Właśnie w takim celu powinno się zadbać o odpowiednie dekoracje biura. Im bardziej będą luksusowe, tym lepiej dla Irmy, która w ten sposób podkreśli swoją reputację pokazując, że może pozwolić sobie na wyposażenie z najwyższej półki.

Ciekawą opcją będą odpowiednio dobrane obrazy. Szczególnie interesujące są obecnie fotografie drukowane na płótnie stanowiące niebanalną, współczesną dekorację wnętrz. Dzięki temu, że występują w przeróżnych wersjach, prezentując różnorodne obrazki, można wybrać dokładnie takie, które będą nawiązywały do branży, w jakiej funkcjonuje firma.

Poza tym, markowe, zachwycające jakością i wyglądem mogą być bibeloty stawiane na biurku. Nie zawsze muszą to być zwykłe figurki – świetne będą również takie elementy, które wydają się być jedynie ozdobą, ale pełnią też jakąś funkcję, czyli np. zaskakujące w swej formie stojaki na długopisy albo pudełka na spinacze bądź zszywki takie, jak choćby stojaki z magnesu, które automatycznie przyciągają wszelkie metalowe elementy znajdujące się na blacie biurka.

Ważne jest jednak zatroszczenie się o to, by wszelkie elementy dekoracyjne współgrały z wyposażeniem biura, w tym z meblami i jego ogólną charakterystyką. Nawiązanie do działalności firmy jest bardzo istotne po to, by przypadkiem nie doprowadzić do kiczowatego efektu, w którym biuro stanie się zbyt lekkie w swojej formie. Musi ono zachować powagę najważniejszego pomieszczenia w siedzibie przedsiębiorstwa, ale jednocześnie, powinno sprawiać, że klienci czy kontrahenci będą czuli się w nim swobodnie i przyjemnie.

2 thoughts on “Markowe dekoracje biura

  1. W biurze nowoczesnym obrazy w takich giga ramach, to raczej pachną snobizmem…
    U nas w biurze wisi tematyczna fototapeta (by mural24.pl) – z wielkim miastem w tle. Wygląda to nowocześnie, ale i nie budzi w klientach wrażenia, że weszli do nie wiem jakiej firmy i są tacy maleńcy – przecież to oni płacą więc mają czuć się „wielcy”.
    I najważniejsi – dlatego nie przeginajmy z tymi dekoracji biur.

  2. Dekoracje są ważne – tylko pamiętajmy, żeby też dobrać do biura takie oświetlenie, które ich nie wytłumi, a podkreśli:) Widziałem kiedyś o kumpla w firmie takie fajne lampy EItorentu z ażurowymi kloszami wykonanymi z metaakrylu – (kupione z tego co mówił na Duchnickiej w Warszawie – salon Decoina), i one kapitalnie oświetlały dekoracje biurowe.
    Jak sie światło źle dobierze, to jest lipa wrażeniowa i to bez względu na to jak piękne są one same… warto na to uważać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *