Markowe pieczątki posłużą długie lata!

pieczatkaFirmowe, ale też prywatne pieczątki wielokrotnie są równie istotne, co nasz podpis. Używa się ich głównie przy podpisywaniu ważnych dokumentów, jednak mogą też pojawiać się jako element naszych wizytówek. Zamawiając pieczątkę, powinniśmy dobrze przemyśleć, co ma się na niej znajdować. Pamiętajmy, że w krótkim tekście, na niewielkiej powierzchni, musimy zawrzeć wszystkie najważniejsze informacje.

Najczęściej jest to nazwa firmy bądź imię i nazwisko oraz dane kontaktowe. Niektórzy dodatkowo zamawiają pieczątki, na których znajduje się data, a dokładniej cyferki, które można odpowiednio układać tak, żeby uzyskać aktualną datę.

Poza samym napisem, niezwykle ważna jest trwałość pieczątek.

Jak w przypadku wielu innych produktów, tak i tu okazuje się, że najlepsze są te markowe. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, powinny mieć dobrze sczepione ze sobą wszystkie elementy tak, by te ruchome części nie mogły się popsuć.

Oprócz tego, dobre pieczątki powinny mieć odpowiednio dobrany tusz, który nie wysycha ani nie rozmazuje się po odbiciu, za to jest dobrze widoczny i nie blaknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *