Markowe środki na komary – to działa!

komarKomary to jedne z najbardziej uciążliwych owadów. W okresie letnim atakują nas zarówno na zewnątrz, jak i w domach, wbijając się w skórę i wypijając krew, co skutkuje pojawianiem się swędzących bąbli. Żeby unikać pogryzień przez komary, warto zabezpieczyć się poprzez naniesienie na skórę odpowiednich preparatów.

Dostępne w sklepach środki na komary mogą mieć postać żelu do rozsmarowania lub wygodnego w użyciu sprayu, którym spryskuje się odsłonięte miejsca na ciele. Dzięki specyficznemu składowi, drażnią one komary, co sprawia, że nie podlatują one zbyt blisko człowieka.

Reklamowane w okresie letnim substancje rzeczywiście spełniają swoją rolę, odstraszając owady i pozwalając nam na spokojne spędzanie letnich wieczorów bez względu na to, w jakim miejscu aktualnie się znajdujemy. Jeżeli jednak komar już nas ugryzie, możemy sięgnąć po preparaty niwelujące nieprzyjemne dolegliwości.

W aptekach i niektórych sklepach drogeryjnych znajdziemy szereg specyfików łagodzących ugryzienia i minimalizujących uczucie swędzenia, a także przyspieszających znikanie zgrubienia powstałego wskutek ugryzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *