Markowe zabawki czy tanie podróbki?

fisher priceWielu rodziców zadaje sobie pytanie, jakie zabawki warto kupować swoim dzieciom? Słusznych odpowiedzi jest tyle, ile spojrzeń na proces wychowania i rozwój dziecka, a także jego bezpieczeństwo. Przede wszystkim, dzisiejsi rodzice kładą nacisk na wszechstronny rozwój swojej pociechy, dlatego też sięgają w dużej mierze po zabawki edukacyjne. Z drugiej strony bardzo istotnym czynnikiem, który sprawia, że sięgamy po określone produkty, jest ich cena.

Jeśli chodzi o zabawki, to mamy bardzo prosty podział – drogie zabawki cieszą się renomą, mają wyrobioną markę, tanie zabawki są często podróbkami tych pierwszych. Jak prezentują się inne różnice między tymi dwoma rodzajami zabawek? Otóż markowe zabawki są tworzone z solidnych materiałów wysokiej jakości. Producent ma na względzie dobro dziecka, przez to unika stosowania toksycznych substancji do produkcji swoich wyrobów. Marki te cieszą się zaufaniem i dobrą opinią często na całym świecie. Niestety za wysoką jakość trzeba płacić. Tańszą alternatywą są tzw. podróbki. W zależności od ceny oryginalnej zabawki, te podrabiane mogą kosztować nawet do kilkudziesięciu złotych mniej.

Jest to pewne rozwiązanie, które sprawia, że nie jest nam aż tak szkoda wydanych pieniędzy, kiedy dziecko po dwóch miesiącach z niej „wyrasta” i zapomina. Z drugiej strony mogą one być niezbyt odporne na rozmaite sposoby zabawy dziecka, przez co maluch za długo się nimi nie nacieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *