Materiały ozdobne dla rękodzielników – przechowywanie

Każdy, kto zajmował się kiedykolwiek rękodziełem wie, jak czasochłonne, ale również pożerające wszelkie finanse jest to zajęcie. Dla stworzenia jednej pięknej rzeczy – nawet niepozornej, która wydaje się prosta – potrzebne są rozmaite półprodukty. Należą do nich tak koraliki, jak również i dżety, rozmaite tasiemki, serwetki, druciki, farbki czy nawet fragmenty materiałów.

Bez względu na to, jakie przedmioty wykonujemy, jeżeli tylko mają one charakter ozdobny – muszą zawierać w sobie pewne istotne elementy. Funkcje użytkowe nierzadko schodzą w tym zakresie na drugi plan. Aby usprawnić sobie pracę, każdy rękodzielnik pod ręką powinien mieć takie dodatki, jak tasiemki, koronki, dżety, różne skrawki materiałów czy półprodukty przydatne w jego dziedzinie tworzenia.

Zorganizuj sobie miejsce

Podstawową sprawą jest zorganizowanie sobie miejsca pracy – i każdy, kto pracował jako rękodzielnik, zdaje sobie sprawę z tego, jak jest to istotne. Dobrze posegregowane dżety, poukładane tasiemki czy złożone w jednym miejscu koraliki będą znacznie ułatwiać nam pracę, bo zapewnią szybki dostęp do materiałów, które są aktualnie potrzebne. Jak rozwiązać kwestię porządkowania? Najlepiej zainwestować w coś, co pozwoli nam ułożyć rzeczy np. kolorami albo wielkością, zwłaszcza gdy jest to istotne dla naszej pracy. Oczywiście każdy rękodzielnik ma własny klucz, który pozwala nie tylko szybko dostać się do konkretnych rzeczy, ale również przyspieszyć pracę dzięki ich odpowiedniemu ułożeniu.

Co i jak przechowywać?

Na dobrą sprawę wszystko zależy od tego, co konkretnie mamy w swoich zbiorach oraz ile mamy miejsca na przechowywanie dodatków. Jeśli posiadamy sporo przestrzeni, to sprawdzą się niewielkie skrzyneczki z małymi szufladami, w których spokojnie zmieścimy większość produktów. W przypadku braku miejsca o wiele lepiej sprawdzą się tablice korkowe. W ich przypadku wszystkie produkty – od dżetów, przez koraliki, aż po złożone tasiemki – możemy trzymać w woreczkach strunowych przyczepionych specjalnymi pinezkami. To da nam wgląd w ilość pozostałych materiałów dekoracyjnych oraz to, gdzie konkretnie się one znajdują. Jeśli trafią nam się dżety czy cyrkonie z powierzchnią samoprzylepną na dużych arkuszach, to dobrze będzie je dodatkowo zabezpieczyć np. chowając w koszulkę foliową, aby przypadkiem żadna z ozdób nie uległa uszkodzeniu czy zakurzeniu. W ten sposób będziemy w stanie skorzystać z każdego produktu nawet długo po terminie jego zakupu, a dodatkowo zyskamy do niego szybki dostęp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *