Meble Bellamy z kolekcji Nomi i Hoppe

Bez wątpienia, urządzanie pokoju dla dziecka to niezwykle emocjonujące przeżycie dla rodzica, który z niecierpliwieniem przeszukuje kolejne sklepy w poszukiwaniu jeszcze ładniejszych i jeszcze bardziej funkcjonalnych mebli i dodatków, które przeistoczą przestrzeń malucha w prawdziwe królestwo. Taka postawa jest jak najbardziej godna pochwały, albowiem prawidłowy dobór mebli i kolorów wywiera szalenie ważny wpływ na psychikę i rozwój dziecka. Nie ma się zatem co dziwić, że wielu rodziców wybiera meble Bellamy, które walorami praktyczno-użytkowymi i wizualno-estetycznymi biją swoje odpowiedniczki na głowę.

Kolekcja Nomi Bellamy

Pośród wielu różnorodnych serii tego krakowskiego producenta, jest kilka, które w środowisku opiekunów cieszą się największą popularnością. Jedną z nich jest zestaw nowoczesnych mebli Bellamy z kolekcji Nomi. Ich niewątpliwą cechą charakterystyczną jest dość niestandardowy kształt. Zauważalnych jest bowiem wiele elementów trójkątnych, co w przypadku mebli, jest cechą mocno wyróżniającą. Dlaczego producent zdecydował się na takie rozwiązanie? Czy była to wyłącznie kwestia chęci przełamania mody i powtarzalności schematów? Otóż – nie! Obecność trójkątów ma swoje jasne i ściśle sprecyzowane przeznaczenie. Uważa się bowiem, że trójkąty wywołują u dzieci pozytywne skojarzenia, a zatem, dobrze oddziałują na ich emocje. Duży udział w budowaniu tych kojarzeń odgrywa wizerunek domu, który jak wiadomo, jest najbezpieczniejszą przystanią dla wielu smyków. Dlatego wszechobecne w kolekcji mebli Bellamy trójkąty, mają cały czas przywoływać atmosferę bezpieczeństwa i spokoju.

Jednak nie tylko postać i forma wyposażenia z kolekcji Nomi zasługuje na podkreślenie. W dalszej kolejności pozostaje ich kolor. Producent zdecydował się na powszechne, ale nie do końca oczywiste rozwiązanie w tym zakresie. W zdecydowanej większości meble Bellamy pokryte są białym kolorem, który rozjaśnia pokój, kreując pozytywną atmosferę. Zauważyć można także elementy niepomalowane, występujące w naturalnym kolorze drewna.

Kolekcja Hoppa

Kolejna seria umeblowania, która stanowi odpowiedź na potrzeby małych użytkowników i ich troskliwych rodziców. Kolekcja Hoppa wyposażona została w elementy, które rosną razem z maluchem. Najlepszym tego przykładem jest łóżeczko, które z czasem zamienia się w tapczan, drabinka pełniąca rolę organizera lub części do wieszania pojemników czy półka na elektroniczną nianię – później stanowiąca element ściennej półki. Meble Bellamy dostępne na przykład tutaj: https://www.coocoo.pl/firm-pol-1398260619-Bellamy.html  zostały zaprojektowane po to, aby jak najdłużej spełniać oczekiwania dziecka, zmieniające się wraz z wiekiem, aby w ten sposób ograniczyć wydatki rodziców na zakup coraz to nowego wyposażenia.

Comments are closed.