Na co zwracać uwagę, kupując nowe spodnie robocze?

Wykonywanie niektórych rodzajów prac, zwłaszcza prac fizycznych, wiąże się z ryzykiem zabrudzenia odzieży wierzchniej. W związku z tym, pracodawcy osób wykonującym tego typu pracę, zobowiązani są do zapewnienia im odpowiedniej odzieży roboczej lub wypłaty ekwiwalentu pieniężnego, za używanie przez pracowników odzieży prywatnej. Tak czy inaczej, większość prac fizycznych, zwłaszcza prac wykonywanych na zewnątrz pomieszczeń, pod przysłowiową chmurką, wiąże się z koniecznością używania odzieży roboczej. Taką odzieżą są spodnie robocze, bluzy, kurtki, fartuchy, kombinezony, a także przeciwdeszczowe peleryny, a nawet t-shirty.

Rodzaje spodni roboczych

W sprzedaży znajdziesz wiele typów spodni określanych mianem roboczych. Najpopularniejsze z nich to oczywiście spodnie z długą nogawką, o specjalnie wzmacnianej konstrukcji, odporne na rozdarcia, przetarcia, na wycieranie i utratę oryginalnego koloru. Na rynku dostępne są również krótkie spodnie robocze, które sprawdzają się podczas realizacji różnorodnych prac w najcieplejszych okresach roku. Niestety ze względu na brak długich nogawek, tego typu spodnie zapewniają mniejszą ochronę pracownikowi, ale rekompensują to większym komfortem pracy w czasie upałów. Specyficznym rodzajem spodni roboczych są ogrodniczki, czyli spodnie z długą nogawką i dodatkowym fragmentem materiału osłaniającym część brzuch, klatki piersiowej i pleców, na szelkach – często wybierane spodnie warsztatowe, sprawdzające się również przy realizacji prac rolnych i ogrodowych. W sprzedaży znajdziemy także ostrzegawcze spodnie robocze, po które chętnie sięgają pracownicy drogowi czy spodnie z dodatkowymi nakolannikami, które dedykowane są m.in. glazurnikom i innym osobom realizującym różnego rodzaju prace wykończeniowe.

Co jest najważniejsze w przypadku spodni roboczych?

Kluczowe są oczywiście dwie kwestie. Pierwszą z nich jest wygoda użytkowania, a drugą wytrzymałość i związany z nią poziom ochrony oferowanej przez takie spodnie. Dlatego wybierając nowe spodnie robocze, warto sięgać po produkty znanych producentów, które zostały wyprodukowane z lepszej jakości materiałów, charakteryzują się lepszym wykończeniem, a co za tym idzie, większą trwałością. Warto również pamiętać, że markowe spodnie są na ogół znacznie lepiej skrojone niż tanie modele spodni nieznanych producentów, a przez to wygoda ich użytkowania jest znacznie większa. Wybierając spodnie do pracy, warto również zwrócić uwagę na ich konstrukcję – niektóre modele spodni lepiej sprawdzają się przy realizacji określonego typu prac, a inne gorzej.

Artykuł zainspirowany został spodniami roboczymi dostępnymi w sklepie http://bestuniform.pl/pol_m_Odziez-robocza_Spodnie-robocze-257.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *