Na czym polega kremacja zwłok?

Kremacja zwłok nie zawsze była akceptowana. Dopiero w 1964 roku kościół zgodził się na ten rodzaj pogrzebu zmarłego. Teraz jest to bardziej popularne rozwiązanie. Tak naprawdę na cmentarzach jest coraz mniej miejsca na pochówek zmarłych, więc bardzo możliwe, że w przyszłości kremacja zwłok będzie czymś koniecznym.

Jak przebiega kremacja?

Na początku bardzo ważne jest przygotowanie zmarłego do kremacji. W zasadzie w większości przypadków wygląda to tak samo jak podczas tradycyjnego pogrzebu, jednak czasami zamiast ubioru, ciało owijane jest w przygotowany całun. Kolejną ważną rzeczą jest przedstawienie przez rodzinę wymaganych dokumentów, takich jak odpis aktu zgonu i wcześniejszą zgodę zmarłego na kremację. Spalenie zwłok odbywa się w trumnie kremacyjnej, która musi być zrobiona z drewna bez żadnych dodatków typu lakier bądź plastikowe ozdoby. W innym przypadku może powodować to nieprzyjemny zapach. Spalanie zwłok w krematorium trwa do 3 godzin. Bardzo gorące powietrze osiągające nawet 1200 stopni doprowadza do całkowitego spalenia zwłok. Następnie prochy wsypywane są do urny i przekazane dla rodziny. Oczywiście wydawane jest również świadectwo kremacji.

Pogrzeb po kremacji

Tego typu pogrzeb przebiega w dwóch etapach. Najpierw rodzina żegna się ze zmarłym przed spaleniem zwłok. Później gdy nadchodzi czas spalenia zwłok rodzina udaje się do sali ceremonialnej i modli się, wspomina zmarłego. Oczywiście zależy to od wcześniejszych uzgodnień rodziny lub zmarłego, jeszcze za życia. Ostatnim etapem po kremacji jest tradycyjny pochówek, w którym urna z prochami umieszczana jest w grobie albo kolumbarium. Oczywiście usługę kremacji zwłok świadczy https://zaklad-pogrzebowy-kielce.funebre.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *