Najbardziej jakościowe obuwie zimowe

Aura pogodowa może zimą płatać nam figla. Temperatury są ostatnio bardzo zmienne, dlatego konieczne jest zafundowanie sobie ciepłych oraz jakościowych ubrań. Dlatego wybierając się do sklepu obuwniczego nie powinniśmy kierować się jedynie ceną oraz wyglądem butów, ale także ich jakością. Timberki damskie zyskały wielu miłośników i to nie bez powodu. Te zimowe buty damskie spełniają wysokie walory estetyczne oraz gwarantują ciepło oraz bezpieczeństwo, które szczególnie przydaje się zimą.

Na to zwróć uwagę podczas kupowania butów na zimę

Gdy wybieramy się do sklepu często ulegamy atrakcyjnym cenom, promocjom i innym atrakcyjnym pokusom. To często odwodzi nas od wyboru tego, co rzeczywiście jest nam najbardziej potrzebne. Powinniśmy jednak zachować ostrożność i wybrać buty, które spełnią nasze oczekiwania. Dlatego najpierw należy przyjrzeć się podeszwie butów. Timberki damskie zazwyczaj posiadają grubszą, traperową podeszwę, która wykonana jest z gumy porowatej. Dzięki temu nie wchłania ona wody, jest odporna na zniszczenia i pełni funkcję izolacyjną. Kolejną ważną kwestią jest ocieplenie.

Gruba podeszwa może nie wystarczyć podczas bardzo niskich temperatur. Warto więc wybierać modele butów, które posiadają wewnątrz sporą warstwę ocieplenia. Timberki damskie dostępne są w różnych odsłonach, dlatego też znaleźć można i te, które posiadają ocieplenie wewnątrz buta. Przymierzając obuwie zimowe z futerkiem w środku musimy wziąć pod uwagę to, że ocieplenie to szybko się ubiję. Nie warto więc brać butów o dwa rozmiary za dużych. Warto jednak pamiętać o dodatkowej wkładce oraz grubszej skarpetce. Obuwie zimowe powinno być więc nieco większe, ale nie zbyt obszerne. Wskazówką mogą być dwa centymetry luzu w palcach.

Impregnacja obuwia zimowego

Timberki damskie, tak jak każde inne buty należy odpowiednio konserwować. Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów produktów obuwniczych służących impregnacji. Każde z nich odpowiadać może za coś innego. Należy pamiętać, by dopierać środek, który jest właściwy do danego materiału,z którego buty są wykonane. Zawsze jednak należy stosować ochronne past. Są także specjalne pasty do butów wytworzonych z weluru lub nubuku. Mogą one mieć konsystencję płynną lub stałą. To na jaką się zdecydujemy zależy od efektu jaki chcemy uzyskać. Bardzo często timberki damskie wykonane są z nubuku. Warto poza pastą do nich, wybrać także specjalny impregnat w spreju, który ochroni obuwie przed zabrudzeniami, przemoknięciami oraz utratą koloru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *