Najnowsze wersje Lego przykładem zabawy rozwijającej umiejętności dzieci

Tradycyjne klocki Lego znane są wszystkim. Marka ta od wielu lat tworzy wyjątkowe zabawki dla dzieci, które poprzez zabawę, uczą się nowych rzeczy. Rozwój technologii spowodował, że również Lego zaczęło tworzyć innowacyjne zestawy. Teraz zwykłe klocki połączone zostały z elektronicznymi czujnikami, co doprowadziło do powstania Lego Mindstorms EV3 – wersji edukacyjnej z oprogramowaniem.

Innowacyjne rozwiązania

Lego Mindstorms EV3 to wykorzystanie klocków głównie z cyklu Technic, które udoskonalone zostało przez serwomechanizmy, czujniki elektroniczne oraz komputerową jednostkę centralną, co umożliwia dzieciakom tworzenie nowych konstrukcji, robotów, a także ,odpowiednie ich programowanie oraz sterowanie. Lego Mindstorms EV3 – wersja edukacyjna z oprogramowaniem wykorzystywany jest w szkołach podstawowych, a także na różnego rodzaju zajęciach pozalekcyjnych organizowanych czy to przez szkołę, czy prywatnie. Cały zestaw umożliwia wielu uczniom korzystanie z konstrukcji jednocześnie. Połączenie wielu elementów wymaga od nich pewnych umiejętności oraz współpracy, dzięki czemu rozwijane są różnego rodzaju umiejętności, nawet podczas jednej takiej zabawy.

Zabawa i nauka

Lego Mindstorms EV3 – wersja edukacyjna z oprogramowaniem daje uczniom możliwość nauki poprzez zabawę. Dzieci budują, programują, szukają wspólnych rozwiązań oraz sprawdzają najnowsze rozwiązaniach technologii. Również dziedzina robotyki jest tutaj nowa dla dzieci, co jest zazwyczaj bardzo interesujące dla najmłodszych.

Co zawiera zestaw

Lego Mindstorms EV3 składa się z inteligentnej kostki EV3. Jest to bardzo mały komputer, który posiada ogromne możliwości. Służy on do sterowania silnikami robotów oraz zbierania danych z podłączonych czujników, co dalej wprawia w ruch stworzoną konstrukcję. Lego Mindstorms EV3 – wersja edukacyjna z oprogramowaniem łączy się również technologią WiFi oraz Bluetooth – to znów umożliwia dokładne sterowanie robotem oraz zaprogramowanie go. Konstrukcje te posiadają także zamontowane narzędzia, które służą do aktywizacji oraz wizualizacji danych pomiarowych. Zestaw zawiera również trzy silniki z zamontowanymi czujnikami obrotu, także czujniki koloru oraz światła, czujnik odległości, co powoduje, że cała konstrukcja omija przeszkody i nie niszczy się tak łatwo. Do zestawu włączają się też dwa czujniki dotyku, żyroskop, podporowa kulka wykorzystywana również w innych zestawach Lego, kable połączeniowe. Niezbędna jest także instrukcja, która pomaga w złożeniu modelu na różne sposoby oraz oczywiście klocki Lego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *