Niezbędne wyposażenie w uprawianiu survivalu

Tematyka survivalowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z roku na rok przybywa kolejnych fanów tej sfery. Wbrew pozorom zagadnieniem interesuje się również wiele pań, jednak większość nadal stanowią mężczyźni. Wiele osób, które chciałoby rozpocząć przygodę z survivalem, poszukuje informacji na temat niezbędnego ekwipunku.

Przede wszystkim odzież

Decydując się na obcowanie z wymagającymi warunkami przygody, w pierwszej kolejności, musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo. W takich sytuacjach nie wystarczy standardowe ubranie i niezbędne są spodnie taktyczne dobrej marki. Przed odzieżą stoi nie lada wyzwanie, musi chronić nasze ciało niezależnie od warunków zewnętrznych. Przede wszystkim ubranie powinno być wygodne i zapewniać odpowiedni komfort cieplny. Przedzierając się przez głuszę, jesteśmy narażeni na liczne otarcia i skaleczenia. Dobrze wykonane spodnie taktyczne są uszyte z materiałów odpornych na rozdarcia. Odzież musi być także wygodna, w żadnym wypadku nie powinna ograniczać naszych ruchów. Jeżeli decydujemy się na zakup spodni taktycznych w sklepie internetowym bez wcześniejszego przymierzenia, to należy liczyć się z ewentualną wymianą. Przed zakupem warto także zwrócić uwagę na funkcjonalność danego modelu. Rozmieszczenie i liczba kieszeni ma ogromne znaczenie, każde spodnie taktyczne mają ich naprawdę wiele. Wzór także powinien być dopasowany do terenu, w jaki się wybieramy. W ofertach sklepów można znaleźć ubranie zarówno w malowaniu przeznaczonym do używania w lesie, ale również takie nadające się do dżungli czy pustyni. Oczywiście niezwykle istotną rolę odgrywają specjalistyczne buty, ale kwestii obuwia należy się osobne miejsce. Dopiero mając odpowiednie ubranie, można zaczynać kompletowania pozostałą część ekwipunku.

Pozostałe wyposażenie

Niezależnie od obszaru, w który się wybieramy, to pewne przedmioty zawsze są warte zabrania. Podstawowym oczywiście jest porządny nóż, który może ocalić nas w niejednej sytuacji. Trudno wymienić wszystkie możliwe dla niego zastosowania. Przy okazji zakupu warto wyposażyć się w praktyczną kaburę, która łatwo przytroczyć do pasa w każdych spodniach taktycznych. Od lat, dzięki swojej ogromnej wszechstronności, najpopularniejszymi nożami pozostają scyzoryki. Innym elementem ekwipunku, który zawsze warto mieć przy sobie, jest krzesiwo. Możliwość skrzesania ognia może być kluczową w pewnych momentach. Część nowoczesnych noży posiada niewielkie krzesiwo ukryte w rękojeści. Alternatywą dla niego mogą być specjalne, wodoodporne zapałki, które można użyć niemal w dowolnych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *