Niezwykłe pierścionki zaręczynowe od jubilera Węc

pierscionkiKażdy mężczyzna będący w dłuższym związku i widzący ze swoją partnerką przyszłość w końcu decyduje się na oświadczyny. Najtrudniejsze w nich nie jest jednak zaplanowanie okazji, a wybranie… pierścionka zaręczynowego! Zwłaszcza, gdy nie chcemy decydować się na klasyczne rozwiązanie prostej formy żółtego złota połączonego z brylantem…

Okazuje się jednak, że wielu cenionych i znanych jubilerów posiada w swojej ofercie również takie pierścionki zaręczynowe, które zdecydowanie wyróżniają się z tłumu. Podarowanie niezwykłego pierścionka z tak ważnej okazji to często świetne rozwiązanie, które pokazuje kobiecie, jak bardzo jest wyjątkowa dla swojego mężczyzny. Co mamy więc do wyboru?

Kolorowy kamień
Przede wszystkim odmianą w porównaniu do klasycznych pierścionków jest wybór takiego kamienia szlachetnego, który naturalnie ma inną barwę. W ten sposób pula pierścionków zaręczynowych rozszerza się o te zdobione rubinami, szafirami czy szmaragdami – często w otoczeniu niewielkich, połyskujących w świetle diamentów. Takie połączenia znaleźć można zarówno z klasycznym, żółtym złotem, jak również i jego białą odmianą; to ostatnie rozwiązanie szczególnie spodoba się wielbicielkom srebrnej biżuterii, bo pierścionek nie będzie odznaczał się barwą, a jedynie niezwykłą konstrukcją.

Połączenie różnych barw złota
Dobrym pomysłem na nietypowy pierścionek podarowany z okazji zaręczyn jest również połączenie dwóch rodzajów złota. Świetnie sprawdzi się ono w każdym połączeniu, zarówno z dominacją złota białego, jak i klasycznego, żółtego. Trzeba pamiętać przy tym, że nadal możemy wybierać pierścionki zaręczynowe mające kolorowe oczka, np. rubinowe czy szafirowe – wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz gustu przyszłej małżonki.

Nietypowa forma
Klasyczny pierścionek kupowany przy okazji zaręczyn na formę pojedynczej, cienkiej obrączki z jednym, wyróżniającym się kamieniem bądź kamieniem ozdobionym drobniejszymi dookoła. Warto jednak stawiać również na nietypowe pierścionki zaręczynowe, np. takie, które wykonane są z iście artystycznym kunsztem. Piękne pierścionki w formie kwiatów, przeplatających się, zdobionych obręczy z różnokolorowego złota czy ze specjalnie kształtowanym kamieniem, np. o kształcie serca – to wszystko są dobre pomysły na wybór nietypowego, wyraźnie wyróżniającego się spośród innych pierścionka zaręczynowego.

Niezależnie od wybranej formy pierścionka warto pamiętać, że największe znaczenie i wyjątkowość zdobywa dzięki gestowi i przyczynie, dla której jest darowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *